Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pomoc chrześcijanom
w Ziemi Świętej

Potrzeba leków i żywności! W Gazie, gdzie spadają bomby, przebywają chrześcijanie. Ci, którzy mieszkają w innych regionach, tracą pracę i możliwość utrzymania przez całkowite wstrzymanie ruchu turystycznego.

październik 2023

Polska
mąka
dla Libanu

800 ton mąki z polskiego zboża trafi do Libanu. Pozwoli nam ona nakarmić głodnych m.in. w szkołach, sierocińcach i obozach dla uchodźców.

wrzesień 2023

S.O.S. dla Ziemi Świętej

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 r. prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażanie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.

styczeń 2006

Cicha i wierna
obecność

W 1957 roku o. Werenfried spotkał się z kard. Wyszyńskim i zapytał go o główne potrzeby Kościoła w Polsce. Odpowiedź Ks. Kardynała Tysiąclecia była bardzo krótka: "klasztory kontemplacyjne i seminaria duchowne". Od tej pory do dzisiaj pomoc ta jest udzielana bez przerwy.

styczeń 2006

Milion dzieci
modli się
na różańcu

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną Milion dzieci modli się na różańcu. Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.

styczeń 2005

Mój brat Pigmej

Podaruj Pigmejom książkę, chleb lub motykę!

czerwiec - październik 2023

Solidarni z Bliskim Wschodem

Syria po 12 latach wojny została dotknięta trzęsieniem ziemi. Liban zmaga się z kryzysem, który prowadzi do powszechnej biedy i pozbawia dzieci szkoły. Nasza obecność na Bliskim Wschodzie to ratowanie życia!

czerwiec - listopad 2023

Solidarni z Syrią.
Trwa zbiórka!

Siostra Annie Demerijan z Aleppo mówiła, że bez Polaków setki albo tysiące Syryjczyków umarłoby z głodu. Chcemy ratować kolejnych! Po 12 latach wojny poniżej granicy ubóstwa żyje 90 proc. mieszkańców kraju. Ich dramat pogłębiło trzęsienie ziemi.

luty - wrzesień 2023

Wsparcie dla sierot
w Kamerunie

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazuje środki na wyżywienie sierot z Ayos w Kamerunie.

styczeń 2022 - czerwiec 2023

Pomoc dla szkół w Libanie

Miesięczny koszt posłania dziecka do szkoły w Libanie to 20 dolarów. Ponad 1500 takich placówek może zostać zamkniętych przez brak funduszy. Wsparcie chce zapewnić polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

listopad 2021 - styczeń 2023

Pomoc dla Oruro w Boliwii

PKWP w Oruro w Boliwii. Na naszą pomoc czekają samotne matki, rodziny wielodzietne, osoby starsze, niepełnosprawni, dzieci, studenci, którzy zostali bez środków do życia, jak również liczne grupy migrantów z Wenezueli i Kolumbii, którzy opuścili swój kraj w poszukiwaniu lepszego życia.

luty - grudzień 2021

Solidarni z Libanem

Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje transport humanitarny do Libanu. Potrzeba żywności, leków i środków higienicznych. Chcemy przekazać milion złotych. Prosimy o Państwa wsparcie.

sierpień 2020 - styczeń 2023

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW