Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Solidarni z Syrią.
Trwa zbiórka!

Siostra Annie Demerijan z Aleppo mówiła, że bez Polaków setki albo tysiące Syryjczyków umarłoby z głodu. Chcemy ratować kolejnych! Po 12 latach wojny poniżej granicy ubóstwa żyje 90 proc. mieszkańców kraju. Ich dramat pogłębiło trzęsienie ziemi.

luty 2023

S.O.S. dla Ziemi Świętej

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 r. prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażanie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.

styczeń 2006

Cicha i wierna
obecność

W 1957 roku o. Werenfried spotkał się z kard. Wyszyńskim i zapytał go o główne potrzeby Kościoła w Polsce. Odpowiedź Ks. Kardynała Tysiąclecia była bardzo krótka: "klasztory kontemplacyjne i seminaria duchowne". Od tej pory do dzisiaj pomoc ta jest udzielana bez przerwy.

styczeń 2006

Milion dzieci
modli się
na różańcu

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną Milion dzieci modli się na różańcu. Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.

styczeń 2005

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - Ukraina

PKWP wraz z KEP co roku w druga niedzielę listopada organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku wybierany jest jeden kraj który jest szczególnie doświadczany prześladowaniami

wrzesień 2022 - styczeń 2023

Pomoc dla szkół w Libanie

Miesięczny koszt posłania dziecka do szkoły w Libanie to 20 dolarów. Ponad 1500 takich placówek może zostać zamkniętych przez brak funduszy. Wsparcie chce zapewnić polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

listopad 2021 - styczeń 2023

Pomoc dla Oruro w Boliwii

PKWP w Oruro w Boliwii. Na naszą pomoc czekają samotne matki, rodziny wielodzietne, osoby starsze, niepełnosprawni, dzieci, studenci, którzy zostali bez środków do życia, jak również liczne grupy migrantów z Wenezueli i Kolumbii, którzy opuścili swój kraj w poszukiwaniu lepszego życia.

luty - grudzień 2021

Solidarni z Libanem

Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje transport humanitarny do Libanu. Potrzeba żywności, leków i środków higienicznych. Chcemy przekazać milion złotych. Prosimy o Państwa wsparcie.

sierpień 2020 - styczeń 2023

Maseczka
dla misjonarza

Kiedy cały świat boryka się z sytuacją pandemii COVID-19, także my jesteśmy zaniepokojeni tym globalnym kryzysem jako jedna wspólnota ludzi.

maj - grudzień 2020
Chleb dla Syrii">

Chleb dla Syrii

To projekt Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie budowy i wyposażenia 12 piekarni, które dadzą pracę 210 rodzinom i chleb dla ok. 500 tys. osób.

luty - grudzień 2020

Pomoc dla sierot

Chcielibyśmy spełnić wszystkie ich marzenia. Każdy dar serca od państwa pomaga nam to czynić. To na dzień dzisiejszy pozornie drobne sprawy. Pragniemy zakupić mały autobus, którym dzieci będą mogły dotrzeć do jedynej czynnej w okolicach szkoły. Zakupiliśmy materace dla setki sierot i wierzymy, że uda się tak obdarować wszystkie sieroty.

grudzień 2019 - czerwiec 2020

Razem wybudujemy
kościół w Konakry

Mieszkańcom Gwinei potrzebny jest kościół, gdzie będą mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę i modlić się o pokój na świecie.

listopad 2019 - kwiecień 2020

Wakacje od wojny
i złych wspomnień

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie, jak w poprzednich latach pomóc dzieciom i młodzieży otrzymać choćby namiastkę wakacji realizując trzy projekty: dwa w Aleppo oraz trzeci w Homs.

czerwiec - wrzesień 2019

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW