Wsparcie dla sierot
w Kamerunie
Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazuje środki na wyżywienie sierot z Ayos w Kamerunie.
Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazuje środki na wyżywienie sierot z Ayos w Kamerunie.
Miesięczny koszt posłania dziecka do szkoły w Libanie to 20 dolarów. Ponad 1500 takich placówek może zostać zamkniętych przez brak funduszy. Wsparcie chce zapewnić polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Bidibidi (Uganda) – największy w Afryce, trzystutysięczny obóz dla uchodźców z Sudanu Południowego.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje transport humanitarny do Libanu. Potrzeba żywności, leków i środków higienicznych. Chcemy przekazać milion złotych. Prosimy o Państwa wsparcie.
PKWP wraz z KEP co roku w druga niedzielę listopada organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku wybierany jest jeden kraj który jest szczególnie doświadczany prześladowaniami
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 r. prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażanie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.
W 1957 roku o. Werenfried spotkał się z kard. Wyszyńskim i zapytał go o główne potrzeby Kościoła w Polsce. Odpowiedź Ks. Kardynała Tysiąclecia była bardzo krótka: "klasztory kontemplacyjne i seminaria duchowne". Od tej pory do dzisiaj pomoc ta jest udzielana bez przerwy.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną Milion dzieci modli się na różańcu. Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.
PKWP w Oruro w Boliwii. Na naszą pomoc czekają samotne matki, rodziny wielodzietne, osoby starsze, niepełnosprawni, dzieci, studenci, którzy zostali bez środków do życia, jak również liczne grupy migrantów z Wenezueli i Kolumbii, którzy opuścili swój kraj w poszukiwaniu lepszego życia.
Kiedy cały świat boryka się z sytuacją pandemii COVID-19, także my jesteśmy zaniepokojeni tym globalnym kryzysem jako jedna wspólnota ludzi.
To projekt Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie budowy i wyposażenia 12 piekarni, które dadzą pracę 210 rodzinom i chleb dla ok. 500 tys. osób.
Chcielibyśmy spełnić wszystkie ich marzenia. Każdy dar serca od państwa pomaga nam to czynić. To na dzień dzisiejszy pozornie drobne sprawy. Pragniemy zakupić mały autobus, którym dzieci będą mogły dotrzeć do jedynej czynnej w okolicach szkoły. Zakupiliśmy materace dla setki sierot i wierzymy, że uda się tak obdarować wszystkie sieroty.
Mieszkańcom Gwinei potrzebny jest kościół, gdzie będą mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę i modlić się o pokój na świecie.
Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie, jak w poprzednich latach pomóc dzieciom i młodzieży otrzymać choćby namiastkę wakacji realizując trzy projekty: dwa w Aleppo oraz trzeci w Homs.