Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Rok 2006

Otwarcie polskiej sekcji PKWP. Nawiązanie współpracy z mediami (telewizja, radio, prasa katolicka), pomoc dla zakonów kontemplacyjnych, przygotowywanie nowej wersji strony internetowej. „Raport 2006 o wolności religijnej w świecie” na Międzynarodowej Konferencji, która miała miejsce w dniach 8-16 października, w hotelu Viktoria w Warszawie. W dniach 18-19 października ks. inf. Piwowarski (były dyrektor w Centrali ds. Europy Wschodniej) i ks. dyrektor polskiej sekcji PKWP Waldemar Cisło spotkali się z biskupami podczas Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, a zwłaszcza z kard. Stanisławem Dziwiszem – Kraków, abpem Józefem Michalikiem – Przemyśl, abpem Stanisławem Nowakiem – Częstochowa, abpem Sławojem Leszkiem Głódziem – Warszawa, Praga, bpem Andrzejem Dziubą – Łowicz, bpem Adamem Dyczkowskim – Zielona Góra, bpem Stanisławem Napierałą – Kalisz. Przeprowadzili rozmowy wstępne na temat rozpoczęcia akcji w powyższych diecezjach. Biskupi ustosunkowali się do tej ważnej sprawy pozytywnie. Rozpoczęcie kampanii:

  • „Różaniec z Ziemi Świętej”
  • Akcja komunijna „Biblia dla Dzieci”
  • Akcja „Pomoc dla Sióstr kontemplacyjnych”
  • Akcja w diecezjach w toku: Lublin i Łomża
  • Akcja w diecezjach w przygotowaniu: Włocławek, Toruń, Łowicz, Warszawa-Praga

Rok 2007

Zaprezentowano raport: „Prześladowani i zapomniani”, który w języku polskim ukazał się po raz pierwszy pod koniec stycznia. Promocja Biblii dla dzieci „Bóg przemawia do swoich dzieci”. 10 lutego nasz koncert z okazji 60-rocznicy powstania Kirche In Not i pierwszej rocznicy otwarcia biura sekcji polskiej w Warszawie. Nasza organizacja zdecydowała się rozpocząć kampanię wspierającą chrześcijan w Iraku i Syrii. Akcja: „Exodus z Iraku”. Rozpoczęcie spotkań z kapłanami i katechetami archidiecezji krakowskiej, katowickiej i wrocławskiej, diecezji: płockiej, tarnowskiej, toruńskiej, kaliskiej, włocławskiej. Koncert „Tu es Petrus” w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Rok 2008

Spotkanie z księżmi dziekanami i wicedziekanami diecezji pelplińskiej. Rozpoczęcie rozmów dotyczących budowy nowego biura. Ks. dyrektor Waldemar Cisło pojechał wraz z delegacją do Peru. Kampania „Znicz Wiary – Chiny 2008”. Spotkanie z młodzieżą w Lednicy. Akcje: „Mazowsze dla Kaukazu” i „Szkoła Marzeń” dla Czadu. Rozpoczęcie „Kalendarza Modlitw”. Promocja książki „Młodzi w dialogu z papieżem”. Publikacja raportu: „Prześladowani i zapomniani. 2007-2008”.

Rok 2009

Kampania „Stop!!! Pogrom chrześcijan”. Konferencja z kapłanami i katechetami diecezji: rzeszowskiej, ełckiej i archidiecezji białostockiej celem propagowania stowarzyszenia PKWP. Wyjazd w celach pomocy humanitarnej do RPA. Msza Święta z ks. abpem Cheenath w katedrze praskiej, a po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą i ks. abpem Henrykiem Hoserem. Zbiórka w parafiach na rzecz prześladowanych chrześcijan. Konferencja prasowa w KEP z ks. abpem Cheenath – Warszawa, później: Włocławek, Wrocław, Ełk.

Rok 2010

Ks. dyr. spotkał się z ks. bpem Zbigniewem Kiernikowskim w Siedlcach celem podziękowania za życzliwość dla naszego stowarzyszenia i za wprowadzenie zbiórki do puszek w parafiach diecezji siedleckiej w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pierwsze spotkanie ks. dyr. Cisło z kapłanami diecezji elbląskiej. Ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Piotr Ostafin z parlamentarzystami z Ziemi Podlaskiej wzięli udział w konferencji na temat współczesnych prześladowań chrześcijan, w domu biskupim w Siedlcach, na zaproszenie ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. 4. Pielgrzymka do Ars. Towarzyszył naszym kapłanom dyrektor biura PKWP w Lyonie – Jean Philippe Meunier. Wizyta ks. abpa Józefa Kowalczyka – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i ks. bpa Wiktora Skworca w warszawskim biurze PKWP przy ul. Wiertniczej 142. Konferencja w Sejmie na temat prześladowań chrześcijan we współczesnym świecie. Kolejna w Poznaniu i Dzięglowie. Wizyta sekcji polskiej PKWP w Ugandzie. Uroczystości z racji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki na placu przy świątyni Opatrzności Bożej. Wizyta w Polsce bpa Josepha Couttsa, ordynariusza diecezji Faisalabad w Pakistanie. Czuwanie modlitewne w intencji prześladowanych chrześcijan. Akcja pomocy dla Ugandy i promocji Stowarzyszenia w diecezji siedleckiej. Spotkanie z kapłanami w diecezji sosnowieckiej. Arcybiskup Luis Sako z Iraku został zaproszony przez PKWP z racji II Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Podróż do Sudanu.

Rok 2011

Pierwsza audycja „Koloseum” w radiu Wnet. Spotkanie z księżmi archidiecezji warszawskiej. Czuwanie modlitewne w parafii p.w. Św. Stefana w Warszawie, ul. Czerniakowska 137. Prezentacja Raportu 2009-2010 w stowarzyszeniu Civitas Christiana w Katowicach. Zebranie Komisji d.s. prześladowań chrześcijan w Sejmie z udziałem ks. dyr. Waldemara Cisło i dr Tomasza Korczyńskiego z przedstawieniem przez nich opinii PKWP na temat prześladowań chrześcijan na Cyprze. Wizyta w Polsce ks. bpa Edwarda HIIBORO KUSSALA Sudanu Południowego. XI Czuwanie Modlitewne w intencji Kościoła prześladowanego w Korei Północnej w kościele p.w. Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie. Po Nieszporach i Mszy św. celebrowanych wspólnie z Monastycznymi Wspólnotami Jerozolimskimi odbyło się spotkanie prowadzone przez dr Tomasza Korczyńskiego z udziałem p. Justyny Kuleszy, koordynatora polskiego oddziału organizacji OPEN DOORS. Wizualna ewangelizacja - w ramach której plakaty o prześladowaniach chrześcijan. Wizyty w diecezji radomskiej oraz w Drohiczynie z katechetami promujące działalność stowarzyszenia. XIV Czuwanie modlitewne w intencji Kościoła prześladowanego. Wizyta w Polsce bpa Macrama Maxa Gassisa z Sudanu Południowego z racji III Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Stoisko PKWP na jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Rok 2012

Wizyta bpa HYACINTH OROKO EGBEBO z Nigerii. Obchody VII rocznicy wyboru Benedykta XVI na Stolicę Apostolską w kościele p.w. św. Krzyża w Warszawie. Pierwsza wizyta barona Johannesa von Heeremana, nowego przewodniczącego Kirche in Not w biurze PKWP w Warszawie. Spotkanie ks. infułata Kazimierza Piwowarskiego i ks. dyr. Waldemara Cisło z abp Wiktorem Skworcem w siedzibie KEP w Warszawie w sprawie punktu obrad KEP dotyczącego wprowadzenia zbiórki do puszki we wszystkich diecezjach na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Spotkanie w Centrum Formacji Misyjnej (ul. Byszewska 1, Warszawa) z bpem ełckim Jerzym Mazurem, ks. Jerzym Kraśnickim, dyrektorem „Miva-Polska”, ks. Janem Wnękiem, dyrektorem CFN (Centrum Formacji Misyjnej). Celem było nawiązanie bliższej współpracy, by skuteczniej pomagać misjonarzom (wymiana informacji, pomoc finansowa, wsparcie w leczeniu). Uroczyste obchody jubileuszu kapłańskiego ks. infułata Kazimierza Piwowarskiego. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym w Egipcie. Wizyta ks. Andrzeja Halemby, ks. dyr. Waldemara Cisło oraz ks. Tomasza Grzyba w Libanie (Bejrut, Tyr, Sydon, Byblos) – sprawdzenie realizacji i rozliczenie projektów z ramienia PKWP. Narodził się projekt pomocy oblężonej syryjskiej wiosce RABLEH, pilotowany przez sekcję polską PKWP.

Rok 2013

Ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Tomasz Grzyb na spotkaniu Komisji Spraw Zagranicznych z udziałem Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan na Świecie w gmachu Sejmu RP, poświęconym kwestii przestrzegania praw człowieka w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Zapowiedziany ambasador KRL-D w Polsce pan Kim Pyong II nie przybył. Transmisja na żywo przez TVP. Ks. dyr. Waldemar Cisło w Rzymie na ostatniej audiencji generalnej papieża Benedykta XVI; na spotkaniu w Radio Vaticana, w biurze Aiuto alla Chiesa che Soffre. Ks. dyr. Waldemar Cisło w Bagdadzie z okazji uroczystości ingresu patriarchy chaldejskiego Louisa Sako (8.03.2013), gościa II Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym (2010). UROCZYSTE SPOTKANIE PRACOWNIKÓW BIURA PKWP Z OKAZJI WYBORU NA STOLICĘ PIOTROWĄ PAPIEŻA FRANCISZKA (Jorge Mario Bergoglio). Spotkanie ks. dyr. Waldemara Cisło z ks. bpem Józefem Guzdkiem (Ordynariat Polowy). Wizyta w Polsce bpa Hyacintha Oroko Egbebo, z wikariatu w Bomadi (NIGERIA). Ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Rafał Cyfka w Nigerii jako goście bpa Hiacynta Oroko Egbebo. Odwiedzili miejsca budowy pięciu studni finansowanych za pośrednictwem Kirche in Not. Ustalili kolejne etapy współpracy. Spotkanie ks. dyr. Waldemara Cisło z nowym biskupem rzeszowskim Janem Wątrobą. Ustalono zbiórkę do puszek, powołano zespół 3 księży informujących w diecezji o działaniach PKWP w parafiach. Pielgrzymka członków wszystkich biur narodowych PKWP do Rzymu w związku z Rokiem Wiary i zmianą statutów. W podróży misyjnej: Etiopia i Somalia. Patriarcha Grzegorz III Laham z Syrii gościem polskiej sekcji PKWP.

Rok 2014

Akcja rozpropagowania postu i jałmużny na rzecz Republiki Środkowej Afryki we Środę Popielcową. Od marca do czerwca w parafiach w diecezji sosnowieckiej, na każdej Mszy św. niedzielnej promocja działalności PKWP. Ks. dyr. Waldemar Cisło w Paryżu: spotkanie z bpem Dieudonné Nzapalainga z RŚA, „Noc Świadków”. Ks. dyr. Waldemar Cisło na uroczystościach kanonizacyjnych Jana XXIII i Jana Pawła II w Rzymie. Spotkanie z abpem Gerhardem Mullerem, abpem Gianfranco Ravasim. Ks. dyr. Waldemar Cisło na pielgrzymce z okazji otwarcia biura narodowego na Malcie. Wizyta w Arabii Saudyjskiej. Do Polski przylatuje abp Dieudonné Nzapalainga, przew. Episkopatu RŚA. Ordynariusz patriarchatu łacińskiego w Bagdadzie, abp Jean B. SLEIMAN w Polsce. Wizyta Philipa Ozoresa, dyrektora finansowego PKWP z Koenigstein w biurze przy ul. Wiertniczej. Uruchomienie nowej strony internetowej, powstałej głównie dzięki staraniom p. Michała Banacha. Bp Marek Solarczyk - od października delegat KEP ds. Kirche in Not (PKWP) w Polsce. Wizyta bpa IGNATIUSA AYAU KAIGAMY w Polsce, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Nigerii. Wystawa PKWP w Starogardzie Gdańskim oraz w dwóch miejscach w Warszawie. Otwarcie biura regionalnego PKWP w Krakowie.

Rok 2015

Ks. dyr. Waldemar Cisło spotkał się w warszawskim biurze KEP z abpem Stanisławem Gądeckim w celu domówienia programu wspólnej lutowej wizyty w Iraku. Wizyta ks. dyr. Waldemara Cisło w Syrii z ks. abpem Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym KEP oraz z dziennikarzem Piotrem Grabowskim. Udział polskiej delegacji w święceniach dwóch biskupów chaldejskich. Podróż do Egiptu na zaproszenie J.E. Makariosa Tewfika Kaldasa, bpa Ismailii. Konsekracja nowego kościoła w Sharm el Sheik, sfinansowanego m.in. przez PKWP. Ks. dyr. Waldemar Cisło wygłosił referat „Sytuacja chrześcijan w Izraelu” na międzynarodowej sesji biblijno-historycznej pt. „Kolebka chrześcijaństwa. Izrael - historia i współczesność” organizowanej przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w archidiecezji poznańskiej. Ks. DOUGLAS Al BAZI i ks. bp BASEL YALDO z Iraku na zaproszenie PKWP w Polsce. Ks. dyr. Waldemar Cisło prowadził rekolekcje dla wspólnot chrześcijańskich w ambasadach polskiej i niemieckiej w Arabii Saudyjskiej. Odbyło się też spotkanie z młodzieżą, na które przyszło 250 osób. Były spotkania z Kościołem Podziemnym. Przylot J.E. Sebastiana Francisa Shaw, O.F.M, arcybiskupa LAHORE w PAKISTANIE. Wizyta bpa z Zambii, J.E. George Lungu, bpa diecezji Chipata, dyr. ds. Zdrowia Konferencji Episkopatu Zambii. Halina Frąckowiak odwiedziła nasze biuro, aby omówić jej występ na koncercie związanym z naszym 10-leciem. Ks. dyr. Waldemar Cisło wygłosił konferencję dla medyków na Akademii Medycznej w Gdańsku. Obchody VII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zaproszenie przyjął Grzegorz III Laham, patriarcha grekokatolickiego Kościoła melchickiego z Syrii. Ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Mariusz Boguszewski w Libanie na zaproszenie abpa Issama Johna Darwisha, arcybiskupa Furzolu, Zahle i Bekaa z grekokatolickiego Kościoła melchickiego. Otwarcie biura regionalnego PKWP w Poznaniu – udział abpa Stanisława Gądeckiego oraz melchickiego patriarchy Antiochii, Grzegorza III Lahama.

Rok 2016

Ks. dyr. Waldemar Cisło i inni księża pracujący w biurze warszawskim PKWP z wizytą w GRUZJI, w katolickim ośrodku diecezji TBILISI. Odwiedzili niektóre parafie, odbyli spotkania z wiernymi, wygłosili prelekcje. Ks. Ziad Hilala z Homs w Syrii odwiedził polskie miasta: Warszawę, Kalisz, Poznań, Białystok. Ks. dyr. Waldemar Cisło w Syrii z abpem Stanisławem Gądeckim na zaproszenie patriarchy Gregoriosa III Lahama. Ks. dyr. Waldemar Cisło, ks. Mariusz Boguszewski w RIJAD (ARABIA SAUDYJSKA). Księża z PKWP: Mariusz Boguszewski, Rafał Cyfka, Paweł Kaczmarczyk z wizytą u chrześcijan w Iraku (Erbil, Alkusz) i Libanie (Bejrut, Zahle). Abp Sebastian Shawz Pakistanu w Polsce. Spotkanie z dyrektorami Wydziałów Katechetycznych w Polsce; organizator bp Marek Mendyk (bp pomocniczy diec. legnickiej); m.in. referaty abpa Shawy i ks. dyr. Waldemara Cisło. Prapremiera Oratorium prześladowanych za wiarę „Z powodu Mojego Imienia”, autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, Kielce, Amfiteatr Kadzielnia. Dzieło muzyczne zrealizowane przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Pielgrzymka do Rwandy. PKWP jako patron honorowy spotkania w Centrum Myśli JP II w Warszawie . Prelekcja lorda Davida Altona pt. „Powszechne prawo powszechnie łamane: wolność wyznania a prześladowania religijne XXI wieku”. Spotkanie ks. dyr. Waldemara Cisło w RZYMIE z papieżem Franciszkiem dn. 12.10. i zaprezentowanie płyty „Dekalog” w czasie audiencji generalnej. Bp Kyrillos Kamal William Samaan z Assiutu (Egipt) w Polsce. Przylot abpa Issama Youhanna Darwisha, melchickiego ordynariusza Zahli (Liban). II Europejski Kongres dla Obrony Chrześcijan, KRAKÓW (obecni Philipp Ozores i Mark Riedemann z Konigstein). VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – IRAK. Gość: abp Bashar Warda CSsR, chaldejsko-katolicki ordynariusz Erbilu, Irak.

Rok 2017

Jean Abdo Arbach, abp katolickiego Kościoła melchickiego z HOMS (Syria), w Polsce. Ks. dyr. Waldemar Cisło we Wrocławiu na spotkaniu z abpem Kupnym i innymi osobistościami, przedstawicielami Kościołów grekokatolickiego (bp Juszczak) i luterańskiego (bp Waldemar Pytel), którzy wraz z władzami miasta włączają się w budowę szpitala dla Aleppo w Syrii. Podróż misyjna do Kamerunu (w tym odwiedziny bpa Jana Ozgi). Pielgrzymka 20 osób na górę SYNAJ i do Ziemi Świętej z podróżnikiem Markiem Kamińskim i Radkiem Grabowskim, Michałem Lorenzem i Dariuszem Malejonkiem, w tym reprezentant PKWP ks. Mariusz Boguszewski, w ramach promocji projektu muzycznego „Dekalog” nt. Dziesięciu Przykazań i modlitwy o pokój na świecie. Konferencja prasowa o godz. 13.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sprawie współpracy rządu Polski z PKWP w Syrii. Pani premier Beata Szydło, min. Mariusz Błaszczak MSWiA. Podpisanie umowy dotyczącej zbiórki Dolnego Śląska dla Aleppo w auli Papieskiego Uniwersytetu we Wrocławiu. ks. prof. Waldemar Cisło wraz z s. Annie Demerjian na konferencji prasowej w KPRM w Warszawie, poświęconej planom odbudowy domów dla rodzin w Syrii. Ks. Mariusz Boguszewski w Brukseli w Parlamencie Europejskim jako przedstawiciel PKWP w związku z wystawą o uchodźcach. Pielgrzymka Dobroczyńców PKWP do Fatimy z okazji 70. rocznicy powstania fundacji. Wizyta arcybpa Antoine’a Chbeira, maronickiego biskupa diecezji Latakia (Laodycea) z Syrii podczas XX rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty św. Jana Pawła II we Wrocławiu. Zahle, Liban. Spotkanie ks. dyr. W. Cisło z min. Beatą Kempą i nuncjuszem apostolskim w Syrii kardynałem Mario Zenari dotyczące pomocy ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie: projekt medyczny. Kampania: „Lubelszczyzna dla Syrii”. Abp Samuel Kleda z archidiecezji DOUALA, Kamerun, na zaproszenie PKWP w Warszawie. Wizyta bpa Aleppo Georges Abou Khazena z okazji finału akcji „Dar dla Aleppo” we Wrocławiu. Konferencja prasowa „Mazowsze dla Syrii” w Ambasadzie Węgierskiej (Warszawa).

Rok 2018

Abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, w biurze przy ul. Wiertniczej. Obecni ks. Martin Barta i baron Johannes van Heereman z Centrali w Niemczech. Międzynarodowa konferencja w Toruniu pt. „Problemy współczesnej polityki: prześladowania religijne, konflikty etniczne i zbrojne w XXI wieku”. Abp Jean Abdo Arbach w TV Trwam w Rembertowie, audycja na żywo „Polski punkt widzenia”. Bp Edwin Dela Peňa z Prałatury w Marawi (Filipiny) w podróży duszpasterskiej po Polsce. Wizyta gości z Bliskiego Wschodu: abpa Antoine’a Chbeira, maronickiego biskupa Latakii i Tartus z Syrii oraz abpa Issama Johna Darwisha, arcybiskupa melchickiego greckiego Kościoła z archieparchii Zahle i Furzol w Libanie. Ks. Rafał Cyfka, dyr. biura regionalnego w Krakowie, wyjeżdża na Ukrainę do Donbasu (Awdijiwka) z artykułami szkolnymi dla dzieci zebranymi w całej Polsce. „Milion dzieci modli się na różańcu” - inicjatywa PKWP modlitwy o pokój na świecie. Ks. Andrzej Paś z PKWP zainicjował kampanię w szkole podstawowej Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Pakistan. Wernisaż wystawy „Świadectwo”, Poznań. Pierwsza wizyta prezydenta ACN Thomasa Heine Gelderna w warszawskim biurze. Abp Sebastian Shaw OFM, ordynariusz Lahauru (PAKISTAN) w Polsce. Wizyta biskupa z Nigerii dot. promocji studiów studentów nigeryjskich na UKSW. Obecność melchickiego patriarchy Antiochii, Wielce Błogosławionego JOSEPHA ABSI ABDALLAHA oraz bpa NICOLASA ANTIBA. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Dyrektora polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemara Cisło Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Rok 2019

Odznaczeni kapłani z PKWP przez Prezydenta Rzeczypospolitej za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy: ks. Andrzej Halemba, ks. Waldemar Cisło, ks. Mariusz Boguszewski. Ks. Paweł Antosiak wyjeżdża do Kenii z misją humanitarną. XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy: ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Paweł Antosiak. DZIEŃ SOLIDARNOSCI Z KOSCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM - SUDAN PŁD. Gość specjalny: J.E. Stephen Nyodho Ador Majwok, biskup diecezji Malakal w Sudanie Południowym. Ks. dyr. Waldemar Cisło i Maciej Romanowski w USA Chicago na gali Kongresu Polonii Zagranicznej. PKWP otrzymuje nagrodę Path to Peace Award od Misji Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. #RedWeek – 23 października, iluminacja fasady Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu oraz prezentacja raportu PKWP „Prześladowani i Zapomniani. Chrześcijanie prześladowani za wiarę w latach 2017-2019”, z udziałem bpa Damiana Bryla, ks. Aleksandra Dung z Nigerii, Maryam Kurda z Iraku oraz Oli Grace Batarseh z Jordanii.

Rok 2020

KUL: Wręczenie medalu „Stefan Kardynał Wyszyński Nauczyciel Praw Bożych” ks. dyr. Waldemarowi Cisło. Konferencja prasowa na Dworcu Centralnym w Warszawie: ks. dyr. Waldemar Cisło promuje kampanię „Chleb dla Syrii” i ofiaromaty na dworcach wielkich miast w Polsce. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa: powrót do normalnego rytmu pracy od 28 kwietnia 2020. Briefing dot. pandemii i wolności wyznania, zwłaszcza w Syrii, Iraku i Libanie w biurze PKWP, Warszawa. Uroczystości pożegnalne w Konigstein w związku z przejściem na emeryturę ks. Andrzeja Halemby. Ks. dyr. Waldemar Cisło i ks. Paweł Antosiak w Libanie z transportem leków via polskie organizacje wojskowe. Drugi transport pomocowy do Libanu. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Republika Środkowej Afryki. Z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 wizyta kard. D. Nzapalainga została odwołana. Obecne kampanie to: „S.O.S dla Ziemi Świętej”, „Cicha i wierna obecność”, „Solidarni z Libanem”, „Pomoc dla RŚA”, „Chleb dla Syrii” oraz nowe inicjatywy wraz z wieloma akcjami modlitewnymi. Otwarcie biura regionalnego PKWP we Wrocławiu.

W ROKU 2021:

WYRUSZ Z NAMI…

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW