Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Podaruj Pigmejom książkę, chleb lub motykę!

Mój brat Pigmej - plakat

Wioska Pigmejów jest oddalona od szkoły o 8 kilometrów. Dzieci, które chcą się uczyć, pokonują trasę pieszo. Potrzebują butów, ubrań. Zwłaszcza w porze deszczowej drogi stają się nieprzejezdne. I choć w najmłodszych jest ogromna chęć do nauki, nie zawsze mają oni wszystko, co potrzebne. Rodzice są bardzo biedni. A przecież uczniowie muszą posiadać książki i przybory szkolne.

Z pomocą przychodzą misjonarze. Wykonali już ogromną pracę, bo jeszcze kilka lat temu Pigmeje nie myśleli o edukacji swoich dzieci. Teraz się to zmienia. Zabiega o to siostra Dariusza Dąbrowska ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. W szkole pojawiają się głównie chłopcy, choć coraz częściej towarzyszą im dziewczynki.

Misjonarze zrobili dużo, by zdobyć zaufanie Pigmejów. Edukacja wiąże się jednak z kosztami. Chcemy pomóc! Dlatego wspólnie z diecezją kaliską rozpoczęliśmy akcję „Mój brat Pigmej”.

Do 22 października będziemy prowadzić zbiórkę. Chcemy podarować najmłodszym książkę, chleb lub motykę. Kiedy opuszczają dom na cały dzień, szkoła jest jedynym miejscem, gdzie mogą otrzymać posiłek. Motyka to z kolei narzędzie do pracy, a Pigmeje utrzymują się głównie z uprawy roli i polowań, czego uczą swoje dzieci.

Wsparcie można przekazać poprzez wpłatę na Fundusz Misyjny Diecezji Kaliskiej: 90 1020 2212 0000 5702 0437 5291.

Relacja z inauguracji kampanii jest dostępna tutaj: https://pkwp.org/newsy/akcja_moj_brat_pigmej_rozpoczeta

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW