Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Big photoPapieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od początku swojej działalności szczególną troską otacza kapłanów, zarówno ich formację, jak i posługę duszpasterską. Jedną z form pomocy księżom jest przekazywanie stypendiów, które przypisane są do intencji mszalnych. Ta ofiara materialna dołączona do zamawianej Mszy św. stanowi duże wsparcie dla księży pracujących w ubogich regionach świata i tam, gdzie wspólnota Kościoła jest zbyt mała, by samodzielnie utrzymać swoją parafię i duszpasterza.

Nasze Stowarzyszenie przekazuje rocznie ok. 1 200 000 stypendiów mszalnych. Niemal co 3 sekundy gdzieś na świecie rozpoczyna się Msza św. sprawowana w intencjach przekazywanych za pośrednictwem PKWP.

Zamówiona w ten sposób Msza św. może stać się pięknym doświadczeniem wspólnoty Kościoła. W Twojej intencji będzie sprawował Mszę świętą być może ksiądz z Indii, Iraku, Nigerii, Boliwii czy Ukrainy. Może właśnie dzięki Twojej pomocy łatwiej mu będzie prowadzić dzieła ewangelizacyjne, duszpasterskie czy charytatywne.

Możesz przekazać intencję na Mszę św. gregoriańską bądź na pojedynczą Mszę św. W pierwszym przypadku otrzymasz potwierdzenie, od kiedy i gdzie będzie celebrowany cykl 30 Mszy św. W drugim dana intencja zostanie dołączona do innych i przesłana na placówkę misyjną jako zbiorowe zamówienie Ofiary Eucharystycznej w intencjach darczyńców.

Rodzaj intencji

Największym darem duchowym, jaki możemy ofiarować najbliższym, to Msza święta. W Eucharystii uobecnia się ofiara Chrystusa, który umarł za nas i dał nam nowe życie.

Intencję Mszy świętej można ofiarować za rodzinę, bliskich, przyjaciół, z okazji urodzin czy ważnych wydarzeń. Można też ofiarować za zmarłych - aby Bóg okazał Swe miłosierdzie oraz wybaczył grzechy i przyjął ich do grona zbawionych.

Treść twojej intencji

Ofiara

Wybierz kwotę swojej ofiary:

Dziękujemy!

Twoja intencja została złożona.

Dziękujemy!

Twoja intencja została złożona. Prosimy o złożenie ofiary na poniższy nr konta wpisując w tytule przelewu "Intencja Mszalna" + swoje imię i nazwisko:
ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759
Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW