Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

W Afryce na skutek konfliktów zbrojnych i epidemii AIDS ogromna liczba dzieci wychowuje się bez rodziców. Z tym drugim problemem zmaga się miasteczko Ayos w Kamerunie, gdzie sierotami zajmują się Siostry Opatrzności Bożej. W 2020 roku powstał tam dom dla dziewczynek w wieku od 3 do 16 lat. Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazuje środki na dożywianie dzieci.

Wsparcie dla sierot w Kamerunie

By zapewnić dzieciom odpowiedni rozwój, potrzebne jest wsparcie finansowe. Wśród potrzeb, obok żywności, są także leki. W Ayos do najczęstszych chorób należą malaria i dur brzuszny. Pojawiają się też zwykłe choroby jak grypa czy gorączka. Siostry muszą myśleć o ubraniach dla dzieci. Patrzą również dalej i chcą zapewnić swoim podopiecznym wykształcenie. Te bardziej zdolne mogłyby uczyć się w przyszłości w liceum. Inne czekałaby szkoła zawodowa i nauka fryzjerstwa lub krawiectwa.

Wsparcie dla sierot w Kamerunie
Marzeniem s. Dariuszy Dąbrowskiej jest, by dziewczynki „odnalazły swoją wartość”. W Ayos odkrywają, że „mogą stworzyć prawdziwy dom, założyć rodzinę, nie kradnąc i dobrze radząc sobie w dorosłym życiu”.

Pomoc dla sierot z Kamerunu można przekazać wpłacając darowiznę na konto Fundacji Przyjaciel Misji z dopiskiem „Kamerun”.

Fundacja Przyjaciel Misji
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

PKO BP Oddział 6 w Warszawie
65 1020 1068 0000 1502 0147 7132

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW