Przemoc w Nigerii
W Sokoto w Nigerii wybuchły epizody antychrześcijańskiej przemocy w ostatnim czasie po przerażającej śmierci młodej, chrześcijańskiej studentki oskarżonej o bluźnierstwo.
W Sokoto w Nigerii wybuchły epizody antychrześcijańskiej przemocy w ostatnim czasie po przerażającej śmierci młodej, chrześcijańskiej studentki oskarżonej o bluźnierstwo.
„Kiedyś często narzekaliśmy, że jesteśmy biedni. Teraz rozumiemy, że jeśli obudzimy się rano z dwojgiem oczu, rąk i nóg, to już jest błogosławieństwem!”.
„Nowy Jork i Stany Zjednoczone są daleko od tego, co dzieje się na Ukrainie. Zastanawiamy się, co możemy zrobić? Teraz wiemy, że możemy pomóc takim organizacjom jak PKWP, a oni pomogą Ukraińcom” – mówił ks. kard. Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku, który podsumował swoją wizytę w Europie. Dodał, że ma Polakom do przekazania wiadomość. „To wdzięczność. Dziękuje Wam” – podkreślił.
W Indiach około 5200 sióstr zakonnych prowadzi 277 domów zakonnych i instytucji charytatywnych.
Od ponad piętnastu lat Wenezuela przeżywa kryzys gospodarczy, który nie ma sobie równych - z tego powodu z kraju wyemigrowało już prawie siedem milionów Wenezuelczyków!
Sofia, zaledwie 14-letnia, jest jedną z tych uchodźców. Razem z matką uciekła przed wojną, która jak zaraza spadła na ich życie, a zwłaszcza na spokojne niegdyś Browary w rejonie Kijowa.
Rozmowa z abp. Visvaldasem Kulbokasem, Nuncjuszem Apostolskim na Ukrainie.
Z Bożą pomocą bracia i siostry zakonne oraz parafie na całej Ukrainie pomogły przywrócić na właściwe tory los tych rodzin. Około półtora miliona uchodźców musi żyć za mniej niż 70 euro miesięcznie.
Tragiczne skutki cyklonu, jaki uderzył w Mozambik 24 stycznia br., jeszcze bardziej utrudniają życie ludności, zwłaszcza setkom tysięcy uchodźców wewnętrznych w północno-wschodnich prowincjach Cabo Delgado, Nampula i Zambezia. Rozdarta wojną północ, gdzie ludzie żyją w prowizorycznych obozach, jest jednym z najbardziej dotkniętych obszarów.
Wiele organizacji na całym świecie odczuło znaczący wpływ pandemii COVID-19 na ich codzienne działania i relacje z partnerami projektów.
Władze Indii poinformowały w Boże Narodzenie, że nie przedłużają zgody dla zgromadzenia na pozyskiwanie środków finansowych z zagranicy na działalność, która ma „niekorzystny wpływ”.
„Zorganizowana przemoc wobec chrześcijan rozprzestrzenia się w całym kraju”, lecz „Kościół rozwija się pod wpływem prześladowań; nie rozwija się, gdy wszystko jest zbyt komfortowe”.
Jemen to kraj, który od 2016 roku walczy z klęską głodu. W czerwcu 2018 roku ilość osób cierpiących głód wzrosła do 8,4 mln.
Wykorzystując niestabilność społeczną i polityczną kraju, radykalne ugrupowania islamistyczne z różnych obszarów geograficznych oraz tendencje polityczne i ideologiczne uczyniły z Jemenu bazę dla swoich działań.