Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Między sacrum a profanum

Katolicka społeczność Gwinei Bissau w Afryce została zaniepokojona atakiem wandalizmu na katolicki kościół p.w. św. Elżbiety w Gabú w dniu 2 lipca br.

07.09.2022

Przemoc w Nigerii

W Sokoto w Nigerii wybuchły epizody antychrześcijańskiej przemocy w ostatnim czasie po przerażającej śmierci młodej, chrześcijańskiej studentki oskarżonej o bluźnierstwo.

18.05.2022

Misja w czasach wojny

„Kiedyś często narzekaliśmy, że jesteśmy biedni. Teraz rozumiemy, że jeśli obudzimy się rano z dwojgiem oczu, rąk i nóg, to już jest błogosławieństwem!”.

11.05.2022

Kard. Dolan do Polaków: Robicie dobrą robotę!

„Nowy Jork i Stany Zjednoczone są daleko od tego, co dzieje się na Ukrainie. Zastanawiamy się, co możemy zrobić? Teraz wiemy, że możemy pomóc takim organizacjom jak PKWP, a oni pomogą Ukraińcom” – mówił ks. kard. Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku, który podsumował swoją wizytę w Europie. Dodał, że ma Polakom do przekazania wiadomość. „To wdzięczność. Dziękuje Wam” – podkreślił.

04.05.2022

Męczennicy Indii

W Indiach około 5200 sióstr zakonnych prowadzi 277 domów zakonnych i instytucji charytatywnych.

13.04.2022

Kryzys Wenezueli

Od ponad piętnastu lat Wenezuela przeżywa kryzys gospodarczy, który nie ma sobie równych - z tego powodu z kraju wyemigrowało już prawie siedem milionów Wenezuelczyków!

06.04.2022

I strach i gniew

Sofia, zaledwie 14-letnia, jest jedną z tych uchodźców. Razem z matką uciekła przed wojną, która jak zaraza spadła na ich życie, a zwłaszcza na spokojne niegdyś Browary w rejonie Kijowa.

30.03.2022

Kościół Miszy

Z Bożą pomocą bracia i siostry zakonne oraz parafie na całej Ukrainie pomogły przywrócić na właściwe tory los tych rodzin. Około półtora miliona uchodźców musi żyć za mniej niż 70 euro miesięcznie.

02.03.2022

Cierpienie Mozambiku

Tragiczne skutki cyklonu, jaki uderzył w Mozambik 24 stycznia br., jeszcze bardziej utrudniają życie ludności, zwłaszcza setkom tysięcy uchodźców wewnętrznych w północno-wschodnich prowincjach Cabo Delgado, Nampula i Zambezia. Rozdarta wojną północ, gdzie ludzie żyją w prowizorycznych obozach, jest jednym z najbardziej dotkniętych obszarów.

23.02.2022

Pomoc na odległość

Wiele organizacji na całym świecie odczuło znaczący wpływ pandemii COVID-19 na ich codzienne działania i relacje z partnerami projektów.

16.02.2022

Nacjonalizm hinduistyczny

Władze Indii poinformowały w Boże Narodzenie, że nie przedłużają zgody dla zgromadzenia na pozyskiwanie środków finansowych z zagranicy na działalność, która ma „niekorzystny wpływ”.

02.02.2022

Chrześcijanie w Indiach

„Zorganizowana przemoc wobec chrześcijan rozprzestrzenia się w całym kraju”, lecz „Kościół rozwija się pod wpływem prześladowań; nie rozwija się, gdy wszystko jest zbyt komfortowe”.

26.01.2022

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW