Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wyrabianie produktów z drewna oliwnegoRatujmy chrześcijan z Betlejem.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi.

Od lat trwa konflikt pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia.

Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne. Pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Dzieci nie mogą regularnie chodzić do szkoły, często muszą pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny. Ze strony Izraela mnożą się akty upokarzania i ograniczania wolności chrześcijan. Chrześcijanie z Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem wysokim na 10 metrów. Na Zachodnim Brzegu Izraelczycy burzą cysterny z wodą pitną, które zostały wyremontowane przez Polaków. Według władz Izraela zostały postawione bezprawnie.

Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich.

Wyrabianie produktów z drewna oliwnegoW kampanii SOS dla Ziemi Świętej proponujemy zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie znajdziemy różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe czy nawet świecznik na stół świąteczny.

Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć.

Mając błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka i zachętę do realizacji wsparcia egzystencjalnego dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie pragniemy ofiarować również Państwu tę możliwość. Jest nią kampania SOS dla Ziemi Świętej.

Szopka betlejemska prosto z Betlejem to piękny i oryginalny prezent dla Twoich bliskich.

Kupując wyroby z drewna oliwnego pomagasz chrześcijanom w Ziemi Świętej.

 

Zachęcamy do nabywania produktów z Betlejem - Przejdź do Sklepu

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Ziemia Święta - ziemia bez chrześcijan?”, który przedstawia obecną sytuację chrześcijan w Ziemi Świętej.

MurProblemy występujące w Palestynie

Problemy w Palestynie składają się z 4 aspektów:

  • Rozbudowa osiedli izraelskich;
  • Brak wody – spowodowany zajmowaniem terenów ze źródłami;
  • Utrudnienia w poruszaniu się między Palestyną a Izraelem;
  • Brak pracy – czyli możliwości utrzymania rodziny;

Musimy pamiętać, że chrześcijanie tam mieszkający są Arabami i Palestyńczykami, czyli każda przemoc skierowana przeciw Palestyńczykom dotyka chrześcijan tam mieszkających. Oni cierpią gdy ich kraj obejmowany jest coraz większym uciskiem i restrykcjami, czują się odpowiedzialni za swoją ojczyznę.

Na terenach Palestyny - chrześcijanie stanowią 4% społeczeństwa, a w Izraelu 10%.

Dane kościelne mówią, że głównym powodem (80%) opuszczania Ziemi Świętej przez chrześcijan jest restrykcje narzucone przez Izrael, które utrudniają poruszanie się między Palestyną a Izraelem.

Dzisiaj większość Palestyńskich Chrześcijan wyjechała i mieszka za granicą, jeszcze 7 lat temu w Palestynie mieszkało 40 000 – 90 000 chrześcijan.

W ciągu 30 lat liczba chrześcijan spadła o 50%.

Teraz w Ziemi Świętej czyli w Izraelu i Palestynie w sumie mieszka 300 000 chrześcijan.

WjazdProblem rozbudowy osiedli izraelskich – trwa już wiele lat – proceder ten narusza prawa o Mandacie Palestyńskim oraz rozrywa naturalne tereny należące do Palestyńczyków.

Bardzo często dzielnicy w Palestynie już istniejącej, zmienia się tylko nazwę i od tego momentu staje się izraelską. Nie stosowanie się Izraela do poleceń ONZ, które nakazuje przestrzegania praw prowadzi do agresji Palestyńczyków.

Rozbudowa osiedli wiąże się z zabieraniem źródeł wody, na terenach przejmowanych przez Izrael. Palestyńczycy nie mogą przez to nowych wiosek, ponieważ brakuje dostępu do wody.

W ostatnich dwóch latach nasiliły się akty przemocy na domy chrześcijan;

Na Synodzie Biskupów Bliskiego Wschodu w 2010 r., biskupi skrytykowali postępowanie Izraelczyków – rozbudowę osiedli izraelskich. Odrzucili myślenie Izraelczyków, którzy argumentują Biblią swoje postępowanie, tym, że Pan Bóg dał im te ziemie, więc mają prawo.

W 2011 r. nasiliły się ataki żydów ultra-ortodoksyjnych na chrześcijan – plują w twarz przechodzącym obok nich księżom i siostrom zakonnym, kolejnym przykładem może być atak sprzed kilku tygodni na kościół Franciszkanów, który został zniszczony obraźliwymi napisami. O 30% wzrosły takze ataki na domy Palestyńczyków.

Zachęcamy do nabywania produktów z Betlejem
Przejdź do Sklepu

Prosimy
o wsparcie projektu

Dokonaj płatności on-line

Korzystając z serwisu Dotpay S.A. przekaż ofiarę na wybraną kampanię.

Pomóż teraz

Adres Naszego konta bankowego

ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Prosimy o wpłaty z dopiskiem "SOS dla Ziemi Świętej"

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW