Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 r. prowadzi kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej”, której głównym celem jest pomoc ekonomiczna oraz solidarność z chrześcijanami – mieszkańcami Palestyny.

Żyjący tam dzisiaj rdzenni mieszkańcy, którzy wyznają wiarę w Jezusa Chrystusa, to w większości Arabowie. Jako tacy są obywatelami drugiej kategorii. Mają problemy z otrzymaniem pracy na terenie Izraela, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia. Ograniczenia dotyczą też swobody poruszania się. Chrześcijanie z Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem wysokim na 10 metrów, poddawani są długotrwałej i drobiazgowej kontroli na tzw. checkpointach. Przeciwności, z którymi się stykają to także różnego typu utrudnienia administracyjne na terenie Autonomii Palestyńskiej – podważanie przez muzułmańską większość aktów własności ziemi czy zabór gajów oliwnych. Wyznawcy Chrystusa są też zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. Ponadto dotykają ich także konsekwencje konfliktu pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Wielowiekowa obecność chrześcijan na tym terenie wciąż stoi pod znakiem zapytania. Upadają ich rodzinne firmy, które były nastawione na obsługę pielgrzymów (hotele, restauracje i przedsiębiorstwa transportowe). Wielu z nich wyemigrowało do USA, Australii lub Skandynawii, a ci którzy pozostali, utrzymują się głównie z wyrobu dewocjonaliów z drewna oliwnego, choć i w tym sektorze są wypierani przez muzułmanów i Żydów.

Dyrektor sekcji polskiej PKWP, ks. prof. Waldemar Cisło, zapytał kiedyś jednego z seniorów rodzin w Betlejem, Zachariasza Tabasha: „Skoro z roku na rok jest trudniej, a ma Pan amerykańską wizę, to dlaczego nie wyjedzie Pan do USA, gdzie na pewno życie będzie łatwiejsze?”. Ten zaprosił go na taras, wskazał mu widok na Pole Pasterzy i powiedział: „Proszę księdza, wyjadę ja, wyjedzie cała moja rodzina, to kto tutaj z Tym Jezusem zostanie…?”

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera ok. 60 chrześcijańskich rodzin z Betlejem i najbliższej okolicy. Nabywając wykonane przez nich rękodzieło, nie tylko możemy obdarować kogoś bliskiego pięknym i oryginalnym prezentem czy udekorować swój dom, ale również pomagamy w ten sposób godnie żyć naszym siostrom i braciom w Ziemi Świętej. Wspieramy ich pracę i umożliwiamy utrzymanie. Dzięki prowadzonej przez PKWP kampanii „S.O.S. dla Ziemi Świętej”, chrześcijanie mają też świadomość, że jest ktoś, kto o nich pamięta. Nasze wsparcie jest dla nich bardzo ważne.

Wśród produktów wykonanych z drewna oliwnego znajdziemy różańce, krzyże, figurki Świętej Rodziny, św. Józefa czy aniołków, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę, gwiazdę betlejemską, świeczniki na stół świąteczny, breloki, magnesy, zawieszki i in.

Zapraszamy do naszego sklepu:

Kupuje

Polecamy film pt. „Ziemia Święta - ziemia bez chrześcijan?”, przedstawiający trudną sytuację chrześcijan w Ziemi Świętej.

Z powodu pandemii Covid-19 (od marca 2020 r.) sytuacja w całej Ziemi Świętej, szczególnie dla chrześcijan, jest dramatyczna - ruch turystyczny i pielgrzymkowy zamarł, co dla większości oznacza całkowity brak dochodów. Doprowadziło to do głębokiego kryzysu betlejemskiej branży turystycznej, a dodajmy, że aż 80% jej pracowników stanowią chrześcijanie.

Mówiąc o spadku liczby zagranicznych gości w Betlejem, trzeba zaznaczyć, że zwykle przybywa tu około dwa miliony pielgrzymów rocznie. Dziś nie widać nikogo, kto wchodziłby do Bazyliki Narodzenia, a zazwyczaj codziennie jest to od 6 tys. do 12 tys. osób.

Polecamy rozmowę z ks. Pawłem Antosiakiem, koordynatorem kontaktów z diecezjami i mediami Sekcji Polskiej PKWP oraz koordynatorem kampanii „S.O.S. dla Ziemi Świętej”.

Prosimy
o wsparcie projektu

Dokonaj płatności on-line

Korzystając z serwisu Dotpay S.A. przekaż ofiarę na wybraną kampanię.

Pomóż teraz

Adres Naszego konta bankowego

ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Prosimy o wpłaty z dopiskiem "SOS dla Ziemi Świętej"

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW