Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wsparcie PKWP dla dotkniętych wojną Ukraińców sięga...

Pięć miesięcy po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN) podsumowuje wsparcie wysłane do tego kraju: łącznie ponad pięć milionów euro na pomoc nadzwyczajną i inne inicjatywy mające na celu pomoc katolikom obu obrządków w ogromnym wysiłku, by pozostać ze swoimi wiernymi.

03.08.2022

Nigeria: „Jesteśmy słabi, zmęczeni i przestraszeni....

Rankiem 19 czerwca dziesiątki uzbrojonych członków plemienia Fulani zeszło do dwóch kościołów w Rubuh, na obszarze samorządu lokalnego Kajuru, w południowym stanie Kaduna. Trzech parafian zginęło w kościele p.w. św. Mojżesza, jeden mężczyzna zginął w ataku na kościół Baptystów w Bege, skąd wzięto 36 osób jako zakładników. PKWP (ACN) rozmawiało z Emmanuelem Josephem, który był w środku, gdy doszło do ataku.

03.08.2022

Ks. prof. Cisło: Eksplozja w Libanie to wciąż otwarta...

Nie czekajmy na kolejny wybuch, by ruszyć z pomocą dla Libanu. Eksplozja sprzed dwóch lat to wciąż otwarta rana w społeczeństwie, a kraj opuszczają chrześcijanie – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń.

03.08.2022

Domy nadziei dla najmłodszych uchodźców w Afryce!

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie planuje wybudowanie kolejnych czterech domów nadziei dla dzieci i młodzieży z Bidibidi w Ugandzie. Pierwsze takie miejsce, otwarte w czerwcu tego roku, otrzyma laptopy i smartfony, które pomogą najmłodszym w nauce. Sprzęt przekazał Igor Łukasik z IŁ Capital.

03.08.2022

Wolni – niewolni. „Za każdą z 40 mln ofiar stoi osobista...

Historię 14-latki, która trafiła w ręce handlarzy ludźmi, a także świadectwa kleryków z RŚA wskazujących na metody, po jakie sięgają oprawcy, mieli szansę usłyszeć wierni w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na inaugurację kampanii „Wolni – niewolni”. Fundacja HAART, diecezja kaliska i Pomoc Kościołowi w Potrzebie współpracują przy zbiórce środków na wsparcie ofiar.

02.08.2022

„Wolni – niewolni”. Kampania wspierająca ofiary handlu...

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (30 LIPCA) W SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE I FUNDACJA HAART ZAINAUGURUJĄ KAMPANIĘ „WOLNI – NIEWOLNI”. W TYM ROKU DO AKCJI DOŁĄCZYŁA DIECEZJA KALISKA. ZBIÓRKA ŚRODKÓW POMOŻE W REHABILITACJI I POWROCIE DO NORMALNEGO ŻYCIA OFIAROM HANDLU LUDŹMI

27.07.2022

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW