Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Módlmy się o pokój!

„Pokój jest darem Boga” – przypomina Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które przyłącza się do apelu Ojca Świętego Franciszka skierowanego do Polaków, by modlić się w intencji Ukrainy i całego świata. Ks. prof. Waldemar Cisło ogromne obawy wiąże z kryzysem żywnościowym i sytuacją pogodową w Afryce. W jego ocenie kontynent może mierzyć się z falą głodu, czego skutkiem będzie eskalacja przemocy.

26.05.2022

Kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

W „Stacji Dialog”, wrocławskim Biurze PKWP, ruszył kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Stowarzyszenie planuje niebawem warsztaty, które pomogą potrzebującym w napisaniu CV i znalezieniu pracy.

24.05.2022

Ks. prof. Cisło: Chiny to Kościół męczenników

Chiny mają wielu męczenników – mówi ks. prof. Waldemar Cisło w Światowym Dniu Modlitw za Kościół w Chinach. Dyrektor sekcji polskiej PKWP przywołuje historię biskupa Hana, zmarłego w 2007 roku po 35 latach spędzonych w niewoli. Przypomina też, że restrykcjom poddany został kard. Zen z Hongkongu.

24.05.2022

Kolejne środki dla Ukrainy od Darczyńców PKWP z Po...

Kolejne 100 tys. euro od polskich Darczyńców PKWP trafia na Ukrainę. Środki wspomogą budowę seminarium w Szaróweczce (k. Chmielnickiego), umożliwią zakup generatorów prądu i pojazdów niezbędnych dla prowadzenia działań duszpasterskich i społecznych w czasie wojny. Centrala PKWP w Niemczech już zapowiedziała, że włączy się też w odbudowę seminarium w Worzelu (k. Kijowa) splądrowanego przez Rosjan.

20.05.2022

Ukraina: Kijów wciąż niespokojny, księża dziękują PKWP...

Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN) obecnie przekazuje ponad pół miliona euro stypendiów mszalnych na wsparcie księży na Ukrainie, którzy opiekują się oblężoną i bombardowaną ludnością. Stypendia wspierają prawie 1900 księży katolickich w całym kraju, w tym 137 z archidiecezji greckokatolickiej w Kijowie. Ale jak wygląda dzień z życia księdza w archidiecezji kijowskiej w czasie wojny?

19.05.2022

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW