Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Mikołajki dla Libanu

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wysyła dziś kolejny transport z pomocą humanitarną do Libanu. Na pokładzie wojskowego samolotu są m.in. leki, mleko w proszku i chemia.

06.12.2021

Pomóż nam w utrzymaniu chrześcijan w Betlejem

Poprzez zakup figurek, szopek i innych dewocjonaliów wytwarzanych przez chrześcijan z Betlejem, pomagamy utrzymać na miejscu ok. 60 rodzin, wśród nich osoby niepełnosprawne. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca, by w Adwencie wesprzeć kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej”.

03.12.2021

500 tys. euro na pomoc Libańczykom

500 tys. euro, które Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebrało w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zostało przekazane na dożywianie Libańczyków i ciepłe ubrania dla dzieci. 6 grudnia do Bejrutu poleci piąty transport z pomocą humanitarną.

03.12.2021

Nigeria: Rozmowa z porwanym księdzem

„Byliśmy torturowani i grożono nam śmiercią, jeśli nie zostanie zapłacony okup w wysokości 50 mln naira (ok. 120 tys. dolarów)”.

30.11.2021

Ks. prof. Cisło: Bliski Wschód woła o pokój

„Z Syrii, Iraku i Libanu płynie jedna prośba mieszkańców; wołanie o pokój. Szanujmy pokój, bo to warunek, by żyć godnie i w wolności religijnej. Na Bliskim Wschodzie pokój jest tak bardzo upragniony, że stał się tam pozdrowieniem” – mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, w trakcie międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

28.11.2021

Libanowi zagraża głód

Bieda w Libanie jest coraz większa. W ciągu czterech miesięcy 10-krotnie wzrosła cena benzyny. Mieszkańcom kraju zagraża głód. Władze mogą wycofać się ze wspomagania Libańczyków w niektóre produkty żywnościowe – alarmuje przebywający w Polsce Abdo El Haddad z Międzywyznaniowego Komitetu Pomocy na Bliskim Wschodzie.

27.11.2021

Stacja Dialog oficjalnie otwarta

We Wrocławiu swoją działalność zainaugurowała Stacja Dialog. Nową przestrzeń, która będzie przypominała o dramacie prześladowanych chrześcijan, poświęcił ks. abp Józef Kupny. W uroczystym otwarciu udział wzięli marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

26.11.2021

Inauguracja biura PKWP we Wrocławiu

Dziś oficjalna inauguracja wrocławskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W wydarzeniu udział wezmą metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny oraz prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

25.11.2021

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW