Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Nasze Dzieło jest miejscem spotkania uniwersalnego Kościoła, gdzie Boże dzieci ze wszystkich krajów świata spotykają się w centrum potężnej miłości, aby się wzajemnie ubogacać. Dla ofiarujących jest to łaska, by łączyć się w myślach i modlitwach z tymi, których Jezus nazwał błogosławionymi, ponieważ są biedni lub cierpią prześladowania. Dla przyjmujących dary jest to natomiast radością, którzy z powodu miłosierdzia,stają się błogosławieni.

O. Werenfried van Straaten

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wierne zasadzie trzech kroków: Modlitwa – Informacja – Pomoc, stale apeluje o modlitwę za cierpiący Kościół; za tych, którzy korzystają z pomocy Stowarzyszenia jak i za ofiarodawców. Modlitwą otacza również tych, którzy prześladują Kościół chrystusowy, jak i wszystkie intencje Ojca świętego.

Wierzymy, że modlitwa jest fundamentem naszego działania. Dlatego nasze Stowarzyszenie nie tylko prosi o modlitwę, ale również ją podejmuje. Każdego dnia naszej pracy wszyscy pracownicy o godzinie 12:00 spotykają się na modlitwie „Anioł Pański". Naszymi modlitwami obejmujemy Ojca Świętego Franciszka, Prezydenta Dzieła PKWP, Sekretarza Generalnego, wszystkich Dyrektorów biur narodowych, pracowników, współpracowników i ich rodziny. Szczególne miejsce w naszej modlitwie mają nasi Darczyńcy, współpracownicy i wolontariusze. Modlimy się także w intencjach osób, które przekazały nam swoje prośby do skrzynki intencji, a także za zmarłych Ofiarodawców, zmarłych pracowników, współpracowników oraz ich bliskich. Naszą modlitwą ogarniamy również tych, do których dociera nasza pomoc. Na zakończenie modlitwy „Anioł Pański” wypraszamy u Pana niezbędne łaski dla prześladowanych chrześcijan.

W dni pracy, w warszawskim biurze PKWP, przy ul. Wiertniczej 142, w kaplicy pw. Ducha Świętego, celebrujemy Eucharystię w intencjach z Kalendarza Modlitw, a także w intencjach nadsyłanych do naszego biura. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawujemy Msze św. wypraszając Boże błogosławieństwo dla Darczyńców PKWP, a w każdy pierwszy piątek miesiąca celebrujemy Mszę św. wypraszając Boże Miłosierdzie dla zmarłych Darczyńców PKWP.

Anioł Pański


Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi,
I poczęła z Ducha Świętego.
Zdrowaś Maryjo
Oto ja służebnica Pańska,
Niech mi się stanie według słowa Twego.
Zdrowaś Maryjo
A Słowo stało się ciałem,
I zamieszkało między nami.
Zdrowaś Maryjo

P. Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
Módlmy się: Łaskę Twoją, prosimy Cię, Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy, którzy za zwiastowaniem anielskim Wcielenie Chrystusa, Syna Twego poznali, przez mękę Jego i krzyż do chwały zmartwychwstania byli doprowadzeni. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW