Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Zniszczony port – symbol tragedii Libanu

By zobrazować Państwu dramat Libanu, udało nam się wejść na teren portu w Bejrucie. To symbol tragedii Kraju Cedrów – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Solidarni z Libanem - Port w Bejrucie

Eksplozja w Bejrucie kosztowała życie ponad 200 osób. Tysiące ludzi zostało bez dachu nad głową. Dramat Libanu pokazują liczby. Bezrobocie sięga tutaj nawet 70 proc. Pensje, które przed potężnym kryzysem ekonomicznym szacowano na 2 tys. dolarów, dziś są warte 120 dolarów.

To wszystko przyczynia się do ludzkich dramatów. W Libanie poznaliśmy historię kobiety, której mąż stracił pracę. Zmarł 2 miesiące temu wyniszczony depresją i chorobą serca. Nie był w stanie utrzymać rodziny: https://pkwp.org/newsy/dramatyczna_sytuacja_mieszkancow_libanu.

Joe był w grupie strażaków, która jako pierwsza dotarła na miejsce pożaru w porcie, jeszcze przed eksplozją. Rodzina nie wiedziała, co się stało. Ich syn, brat nie dzwonił. W końcu nadeszła tragiczna wiadomość o jego śmierci: https://pkwp.org/newsy/joe_zginal_w_trakcie_eksplozji_w_bejrucie.

Rok po potężnej eksplozji w Bejrucie udało nam się wejść do zniszczonego portu. Na miejscu w Libanie przebywają ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a także kapłani pracujący w PKWP: ks. Paweł Antosiak i ks. Piotr Wojtasiński.

Solidarni z Libanem - Port w Bejrucie

„Port jest symbolem tragedii i nieszczęścia, jakie dotknęło Liban. Ciała niektórych osób do tej pory nie zostały znalezione. Siła wybuchu wrzuciła je do morza. 3/4 produktów, które są potrzebne do życia w Libanie, przechodzi przez ten port. To leki i żywność. Żywność przechowywana w porcie została zniszczona lub zatruta” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Polska sekcja PKWP przekazała do Libanu paczki z żywnością, leki oraz mleko w proszku. To wszystko zasługa darczyńców: dużych firm, ale też tych drobnych sponsorów, którzy postanowili być solidarni z cierpiącymi.

Solidarni z Libanem - port w Bejrucie
„Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym przywieźliśmy odrobinę nadziei. Dziękujemy firmie IŁ Capital, która sfinansowała paczki żywnościowe; firmie Solbet, która zawsze wspiera nas przy tego typu akcjach; Polfie Tarchomin za 1,5 tony leków, które można przechowywać bez lodówki w kraju, gdzie bardzo często brakuje prądu; naszej kolei, która – jak co roku – przeznacza środki na zakup mleka w proszku dla głodujących dzieci. Dziękuję również wszystkim indywidualnym darczyńcom, dzięki którym tę odrobinę nadziei do tego tak pięknego, a jednocześnie tak doświadczonego kraju, mogliśmy przywieść” – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło z PKWP.

Prowadzimy kampanię „Solidarni z Libanem”. Szczegóły pod linkiem: https://pkwp.org/kampanie/solidarni_z_libanem.

Wsparcie dla Libanu można przekazać poprzez SMS o treści RATUJE na nr 72405.

Solidarni z Libanem - Baner SMS o treści RATUJE na nr 72405

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW