Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nasza pomoc dla 20 000 libańskich rodzin

po raz kolejny dzięki życzliwości Premiera Rządu Polskiego, Pana Mateusza Morawieckiego oraz hojności naszych darczyńców indywidualnych mogliśmy pokazać solidarność Polaków z Libańczykami.

Nasza pomoc dla 20 000 libańskich rodzin

W poniedziałek 21 grudnia br. do Bejrutu dotarł transport humanitarny, z którego zostaną przygotowane paczki na święta dla 20 tys. libańskich rodzin poszkodowanych w wyniku sierpniowej eksplozji w porcie stolicy Libanu. Za pieniądze otrzymane od Państwa – darczyńców stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – oraz z rezerw pana premiera Mateusza Morawieckiego, zakupione zostały głównie produkty żywnościowe i środki czystości. Na miejscu dary trafią do potrzebujących poprzez pośrednictwo lokalnego Kościoła.

Nasza pomoc dla 20 000 libańskich rodzin

W imieniu naszych chrześcijańskich sióstr i braci z Libanu bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie! Nadal można to uczynić poprzez wpłatę darowizny z dopiskiem „Liban” na nasze konto złotówkowe:

PKO BP Oddział 6 w Warszawie
65 1020 1068 0000 1502 0147 7132

SMS o treści RATUJE pod nr 72405

Przypomnijmy, tuż po wybuchu w porcie w Bejrucie 4 sierpnia br. PKWP przekazało jako pierwszą pomoc pakiet żywnościowy o wartości 250 tys. euro dla ok. 6 tys. rodzin. Jeszcze w sierpniu przekazana została także pomoc bezpośrednio z Polski - samolotem wojskowym przesłaliśmy kilkanaście ton darów: żywność o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, między innymi mleko w proszku oraz leki i środki do dezynfekcji. Transport z pomocą humanitarną na lotnisku w Bejrucie odebrali żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji UNIFIL w Libanie. Dalsza długofalowa pomoc PKWP o wartości 5 mln euro przekazana została w październiku w celu odbudowy Bejrutu. Dotyczy ona głównie naprawy i rekonstrukcji budynków należących do Kościoła, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca eksplozji: maronickiej katedry św. Jerzego, niezwykle ważnego symbolu historycznej obecności katolików w stolicy Libanu oraz grecko-melchickiego kościoła Najświętszego Zbawiciela. Pieniądze przeznaczone będą także na odbudowę różnych klasztorów sióstr zakonnych, w tym Sióstr Różańca Świętego, które w Bejrucie prowadzą szpital. Więcej można znaleźć w naszych wcześniejszych newsach:

https://pkwp.org/newsy/pkwp_acn_wesprze_kwota_pieciu_milionow_euro_odbudowe_bejrutu

https://pkwp.org/newsy/swiatlo_w_ciemnosci

https://pkwp.org/newsy/musimy_ponownie_powstac_z_ruin_mowi_dyrektor_szpitala_rozanca_swietego_w_bejrucieTwój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW