Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Milion Dzieci Modli się na Różańcu 2023

Materiały na tegoroczną edycję kampanii modlitewnej PKWP już dostępne!

Milion dzieci modli się na różańcu

Choć do 18 października jeszcze daleko, wielu już na początku nowego roku szkolnego dopytuje o tegoroczną akcję modlitewną. A zatem spieszymy z informacją, że tegoroczne materiały przygotowujące do kampanii „Milion Dzieci Modli się na Różańcu” już są! [LINK do materiałów} Znajdziesz wśród nich jak zawsze: plakat, ulotkę z rozważaniami do tajemnic światła różańca i aktem ofiarowania Matce Bożej oraz komiks w dwóch wersjach. Wszystko do darmowego pobrania.

W 2022 r. w akcję włączyło się blisko 250 tys. małych Polaków, którzy razem z dziećmi ze 140 krajów świata modlili się o pokój i jedność – łącznie co najmniej 840 tys. osób, najwięcej w naszej ojczyźnie! Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Czy będzie nas milion? To zależy od Was!

Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) już po raz osiemnasty zaprasza parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie.

Milion dzieci modli się na różańcu 2023

W tegorocznej kampanii chcielibyśmy przedstawić dzieciom historię, w której święty Józef zostaje ostrzeżony przez anioła we śnie i natychmiast wyrusza do Egiptu, a więc o tym, jak udało mu się ochronić życie Dzieciątka Jezus i Maryi z pomocą świętego anioła. W liście przewodnim tegorocznej edycji czytamy:

W różańcu kontemplacja tajemnic życia Jezusa Chrystusa jest osadzona w wizycie Archanioła Gabriela u Maryi. Powtarzając słowa anioła, kontemplujemy ważne tajemnice z życia Jezusa. W tym decydującym momencie historii zbawienia to anioł, Archanioł Gabriel, przynosi Maryi orędzie Boga. I to anioł otrzymuje odpowiedź Maryi i przekazuje ją Bogu. Kościół uczy o tych świętych duchach, o widzialnym i niewidzialnym stworzeniu. Anioł, czysto duchowa osoba bez ciała, jest umieszczony u boku każdego z nas jako Boża pomoc. On może i chce pomóc nam nauczyć się rozumieć i realizować nowe i wieczne życie otrzymane w chrzcie. „Życie ludzkie od początku [por. Mt 18, 10] aż do śmierci [por. Łk 16, 22] jest otoczone opieką [por. Ps 34, 8; 91, 10-13] i wstawiennictwem [por. Łk 16, 22] aniołów. Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia (Bazyli, Eun. 3:1). Już na ziemi życie chrześcijańskie uczestniczy - przez wiarę - w błogosławionej wspólnocie aniołów i ludzi, zjednoczonych w Bogu”. (Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 336).

Czy nie jest koniecznym dla naszego świata, abyśmy ponownie uświadomili sobie istnienie świętych aniołów stróżów i prosili ich o pomoc, abyśmy nauczyli się jasno rozpoznawać i rozróżniać różnorodne wyzwania naszych czasów? Czy nie miałoby sensu ponowne nauczenie dzieci modlitwy do anioła stróża, która przez wiele stuleci była oczywistością w życiu Kościoła?

Śledź nasze posty na Fanpage’u: https://www.facebook.com/miliondzieci/

Zapisz się (niebawem na stronie pojawi się formularz – cierpliwości): www.modlitwamilionadzieci.pl

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW