Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną Milion dzieci modli się na różańcu. Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.

W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę.

Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu. Jezus powiedział:

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże

, a w innym miejscu:

Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego


Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szenstackim" oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.

Tego dnia bądź z nami i módl się z nami o pokój na świecie!

Zapraszamy wszystkich! Zachęcamy wszystkich do promowania tej akcji!

Do pobrania:

Plakat "Milion dzieci modli się na różańcu"

Ulotka "Milion dzieci modli się na różańcu"

List do dzieci

List do dzieci

Kochane dzieci,

Dzisiaj znowu zwracamy się do was, bo potrzebujemy waszej pomocy ! Na pewno już wszyscy słyszeliście, że jest wiele wojen i niezgody, głodu i innych nieszczęść na świecie. My, dorośli, często nie znajdujemy już żadnego rozwiązania, żeby z tego wyjść. Ale wy możecie pomóc jak nikt inny.

Pewnego dnia, gdy Jezus błogosławił dzieci, Jego uczniowie chcieli je odesłać, ale On się nie zgodził. Powiedział im: Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie (Mt 19,14). To wam, dzieciom, Jezus dał szczególną władzę, aby przez modlitwę pomagać Mu w zwyciężaniu zła na świecie. Właśnie dlatego na nowo prosimy was, abyśmy także w tym roku wszyscy razem modlili się na różańcu, żeby ubłagać pokój dla naszego świata. Różaniec ma ogromną siłę. Gdy się na nim modlicie, trzymacie za rękę Matkę Bożą, a Ona może wraz z wami wyprosić u Jezusa cuda, jak mała Palestynka św. Maria Alfonsina, której historię chcielibyśmy wam teraz opowiedzieć.

14 kwietnia 1886 roku zdarzyło się coś nieprawdopodobnego: dwunastoletnia Nousseira Habib zgłosiła się na ochotnika, żeby umyć podłogę w domu sióstr. Wtedy jeszcze nie było bieżącej wody jak dzisiaj i trzeba było chodzić do studni i wyciągać wodę za pomocą wiadra przywiązanego do sznura. Na początku wszystko odbywało się pomyślnie. Jednak pewnego dnia dziewczynka nie miała dość siły i wiadro z wodą ściągnęło Nousseirę za sobą. Wpadła do cysterny o głębokości ośmiu metrów. Siostra Catherine, która to zobaczyła, głośno wezwała pomocy i po dziesięciu minutach przybyło kilku mężczyzn ze sznurem, który spuścili do studni. Widzieli dziewczynkę wynurzającą się dwukrotnie na powierzchni studni, ale ponieważ była wyczerpana, nie dawała rady utrzymać sznura. W tym czasie wraz z rodzicami Nousseiry wiele osób z wioski zebrało się przy studni. Głośno krzyczeli i płakali. Nikomu jednak nie udało się naprawdę zorganizować pomocy.

Wówczas siostra Alfonsina zwołała zgromadzone wokół siebie dzieci i poszła z nimi do kościoła przed Tabernakulum. Wszyscy razem całym sercem zaczęli prosić Jezusa, by ratował ich szkolną koleżankę. Potem siostra Alfonsina wróciła do studni biegnąc przez tłum i rzuciła różaniec Nousseirze. Wtedy głośno krzyknęła : « Królowo Różańca, ocal to dziecko i pomóż nam w tym straszliwym nieszczęściu! ». Ludzie wyśmiewali się z niej i krzyczeli: «Mała się utopiła, już prawie od godziny jest na dole w cysternie». Ale siostra Alfonsina nie dała się przekonać. Wróciła z dziećmi do kościoła i modliła się z nimi na różańcu.

Siostra Catherine, która pozostawała blisko cysterny, także wierzyła, że Matka Boża może wszystko wyprosić u Boga. W tym momencie znowu spuściła wiadro do studni. Nagle sznur się poruszył. Gdy siostra wyciągnęła wiadro z pomocą jakiegoś człowieka – trzeba sobie wyobrazić tę scenę! – Nousseira była w środku z różańcem wokół szyi. Jak gdyby nic się nie stało, uściskała swoją nauczycielkę i powiedziała jej: « Gdy byłam w wodzie, poczułam, że spadł na mnie świecący różaniec i został na szyi i w ręku. Cysterna była wtedy pełna światła. Czułam się w wodzie tak dobrze, jak we własnym łóżku. Potem zobaczyłam wiele osób w otworze cysterny i jakiś głos do mnie powiedział: „Uchwyć sznur !“. Złapałam go i wyszłam cała i zdrowa». Siostra Catherine natychmiast pobiegła do kościoła, żeby opowiedzieć siostrze Alfonsinie o tym cudownym ocaleniu. Nousseira pobiegła z radością na spotkanie siostry Alfonsiny i wyznała: « Jestem szczęśliwa, bo widziałam cysternę rozświetloną różańcem ! Szkoda tylko, że mnie tak szybko wyciągnięto ». Od tego dnia Nousseira także codziennie modliła się na różańcu z siostrami i opowiadała o swoim cudownym ocaleniu wszystkim, którzy chcieli tego posłuchać.

Dziękujemy za wasze modlitwy!

Tajemnice radosne różańca dla dzieci

1. Jezus, którego Ty, Dziewico Maryjo, otrzymałaś od Ducha Świętego

Bóg posłał Archanioła Gabriela do Maryi z Nazaretu, aby zapytać ją, czy zgodziłaby się zostać Matką Jezusa. On miał jej wyjaśnić, że sam Bóg miał być Ojcem tego Dziecka. Ponieważ Maryja uwierzyła, że Bóg może wszystko, powiedziała « tak ».

Matko Boża, prosimy Cię, podziel się z nami swoją wiarą, abyśmy zawsze umieli słuchać Boga i czynili to, o co On nas prosi.

2. Jezus, którego Ty, Dziewico Maryjo, przywiodłaś do Elżbiety

Archanioł Gabriel powiedział też Maryi, że jej kuzynka Elżbieta także oczekiwała dziecka. Wtedy Maryja wybrała się w drogę, aby jej pomóc. Gdy wymieniły pozdrowienie, Elżbieta poczuła, że dziecko zadrżało z radości pod jej sercem. Duch Święty oświecił Elżbietę, tak aby poznała sekret Matki Bożej, i zakrzyknęła z radości : Błogosławiona jesteś Ty, Maryjo, ponieważ uwierzyłaś.

Matko Boża, polecamy Ci wszystkich misjonarzy, którzy chcą nieść Boga ludziom. Spraw, aby znajdowali otwarte serca, które przyjmą z radością Dobrą Nowinę o Jezusie i uwierzą w Niego.

3. Jezus, którego Ty, Dziewico Maryjo, wydałaś na świat w Betlejem

Kiedy Józef i Maryja przybyli do Betlejem, musieli spędzić noc w stajni, bo nie było dla nich miejsca w gospodzie. To tam narodziło się Dziecię Jezus. Pierwszymi osobami, które przybyły oddać cześć Dzieciątku, byli pasterze. Aniołowie powiedzieli im, że narodził się Mesjasz, czyli Zbawiciel.

Matko Boża, prosimy Cię za wszystkie dzieci i ich rodziny, które nie mają domu, bo straciły go z powodu wojny lub katastrof naturalnych. Poślij do nich ludzi, którzy się nimi zaopiekują i będą dla nich znakiem Bożego pokoju.

4. Jezus, którego Ty, Dziewico Maryjo wraz z Józefem, ofiarowałaś Bogu w świątyni

Po 40 dniach od narodzin Józef i Maryja zanieśli Dziecię Jezus do świątyni w Jerozolimie, według tego, co jest zapisane w prawie żydowskim. Symeon, święty starzec, też był wtedy obecny w świątyni. Duch Święty dał mu pojąć, kim było to Dziecko ; pełen radości, wziął Jezusa w ramiona i głośno powiedział: « ... moje oczy ujrzały zbawienie, światło na oświecenie wszystkich narodów».

Jezu, prosimy Cię za tych wszystkich, którzy Cię jeszcze nie znają. Spraw, by mogli Cię usłyszeć i pojąć, że jedynie TY jesteś światłością i zbawieniem świata.

5. Jezus, którego Ty, Dziewico Maryjo, odnalazłaś w świątyni

Gdy Jezus miał 12 lat, poszedł z Matką i Opiekunem Józefem na święto Paschy do świątyni jerozolimskiej. Został tam i mówił o swoim Ojcu z uczonymi w Prawie. W tym czasie Maryja i Józef wybrali się już w drogę powrotną do domu. Nagle zauważyli, że Jezusa brakowało w grupie pielgrzymów z Nazaretu. Szukali Go pełni trwogi, dopóki Go nie znaleźli.

Ojcze Niebieski, polecamy Ci wszystkich rodziców, którzy stracili dziecko, którzy martwią się o swoje dzieci albo czekają na dziecko i lękają się o jego przyszłość. Pomóż im ufnie wierzyć, że w każdym czasie jesteś przy nich.

„Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zachęca do uczestniczenia w niezwykłej inicjatywie modlitewnej, która będzie miała miejsce 18 października : « Milion dzieci modli się na Różańcu». Rozmawialiśmy o tej propozycji modlitwy z ks. Martinem Bartą, kapelanem „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” (PKWP).

Jaki jest cel tej kampanii modlitewnej i od kiedy ona istnieje ?

Pomysł narodził się w 2005 roku w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas gdy wiele dzieci modliło się na różańcu przed obrazem Maryi Dziewicy, niektóre z obecnych kobiet nagle głęboko odczuły obecność Matki Bożej. Niektóre z nich natychmiast pomyślały o obietnicy św. Ojca Pio : « Jeśli milion dzieci modli się na różańcu, świat się zmieni». Dokładnie o to chodzi : o ufność w moc modlitwy dzieci. Jezus uczył nas tego mówiąc « Zaprawdę, powiadam wam : jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego» (Mt 18,3).

Jak można dołączyć do tej kampanii ?

To bardzo proste : zachęcamy nauczycieli, księży, wychowawców i rodziców do recytowania różańca z dziećmi 18 października, aby wyprosić pokój i jedność w świecie. PKWP dostarcza wyjaśnienia o modlitwie różańcowej, plakaty i listy zapraszające do włączenia się w nią dla dzieci i dorosłych.

Dlaczego wybór daty 18 października ?

Październik jest tradycyjnie poświęcony Różańcowi, a 18 października to święto ewangelisty św. Łukasza. To on nam przekazał historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, to on pozostawał w ścisłej zażyłości z Maryją, Matką Bożą. Jest to więc całkiem odpowiednia data.

Skąd bierze się zaangażowanie PKWP w szerzenie tej modlitewnej kampanii ?

Nie jesteśmy jedynie dziełem dobroczynności duszpasterskiej. Jesteśmy również wspólnotą modlitwy. Nasz założyciel, ojciec Werenfried van Straaten, miał wielką pobożność do Matki Bożej Fatimskiej. Tam Matka Boża ukazała się trojgu dzieciom i powiedziała im : « Odmawiajcie codziennie różaniec, żeby uprosić pokój na świecie». Poprzez swoją codzienną pracę nad projektami w 149 krajach, PKWP jest świadkiem wszelkiego cierpienia, jakie dotyka chrześcijan i całego świata z powodu okropności wojen. Bóg jeden może dać pokój. My możemy go zachować poprzez naszą pracę, ale przede wszystkim przez naszą modlitwę.

Czy otrzymujecie świadectwa dzieci, które włączają się w tę kampanię? Czy ich udział odzwierciedla cały Kościół ?

Nasze materiały dotyczące tej modlitewnej kampanii istnieją w 25 językach, na przykład po arabsku czy w haussa, języku z Afryki Zachodniej. Biorą w niej udział dzieci z ok. 80 krajów ze wszystkich kontynentów. PKWP otrzymuje sporo świadectw z tym związanych. W ubiegłym roku otrzymaliśmy ich dużo zwłaszcza z Argentyny, Kuby, Kamerunu, Indii i Filipin. Chodzi rzeczywiście o kampanię Kościoła powszechnego !

Dzieci i różaniec : dla Kościoła z naszych regionów takie połączenie nie jest proste. Jak można wzbudzić entuzjazm do modlitwy u młodych ?

Sądzę, że jest dokładnie odwrotnie : aby modlić się na różańcu, dzieci mają postawę o wiele bardziej swobodną niż niejeden dorosły. Gdy różaniec jest dobrze wyjaśniony i prowadzony, może być spojrzeniem ku Maryi, co może być pogłębiane w miarę jak modlimy się na różańcu. A owego spojrzenia na Maryję uczą nas właśnie dzieci!

Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknijcie na : www.millionkidspraying.org/de

Zostałeś zapisany pomyślnie do naszego newslettera
Uzupełnij puste pole!
Podany adres email jest już na liście.
  • Parlamentarny zespół ochrony chrześcijan w świecie

    Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowią niepolityczną grupę, zainteresowaną problematyką prześladowań chrześcijan na świecie. Celem powołania Zespołu jest bieżące monitorowanie sytuacji prześladowanych chrześcijan na świecie oraz - w miarę możliwości - przeciwdziałanie temu zjawisku.

    Kid

Dane kontaktowe

Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Sekcja Polska
ul. Wiertnicza 142, 02-952 Warszawa
tel./fax.: +48 22 845 17 09
email: info@pkwp.org
godziny otwarcia: 8.00 - 16.00 od pn. do pt.

Biuro Regionalne w Krakowie
ul. Stradomska 6, 31-058 Kraków
tel.: +48 512 194 534
email: biuro.krakow@pkwp.org
godziny otwarcia:
10.00 - 17.00 od pn. do pt.
10.00 - 14.00 w sob.

Biuro Regionalne w Poznaniu
ul. Szewska 18, 61-760 Poznań
tel.: +48 61 881 88 19
email: biuro.poznan@pkwp.org
godziny otwarcia: 9.00 - 17.00 od pn. do pt.

Konta złotówkowe:
ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

PKO BP o/ Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Konta walutowe:
Euro EUR
PL 47 1050 1025 1000 0023 4085 9988
SWIFT: INGBPLPW

Dolary USD
PL 25 1050 1025 1000 0090 7713 6449
SWIFT: INGBPLPW

Nr konta dla zamówień:
ING Bank Śląski o/Warszawa
81 1050 1025 1000 0090 6233 6830

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Partnerzy:

Code & Design: REBORN

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW