Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "Milion dzieci modli się na różańcu". Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączenia się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.

W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę.

Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu. Jezus powiedział:

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże

a w innym miejscu:

Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego


Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim" oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Jak pomysł katechetki z Wenezueli w 2005 roku okazuje się strzałem w dziesiątkę, niech posłuży świadectwo pani Malwiny z Zakopanego. W 2018 roku do kampanii udało się jej zachęcić ponad 20 placówek edukacyjnych z pobliskich okolic. Dzieci modliły się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w szkolnych kaplicach, wokół kapliczek na terenie przedszkolnych ogrodów czy w klasach. Z kolei rok 2020 okazał się jak dotąd rekordowym - Polska znalazła się na 1. miejscu w klasyfikacji międzynarodowej akcji modlitewnej. Na kolejnych miejscach znalazł się Meksyk i Słowacja. W Polsce w ramach kampanii zarejestrowano ponad 67 tys. dzieci, a ilość zgłoszonych placówek (w większości szkół i przedszkoli) przekroczyła 700. Na międzynarodowej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci ze 136 krajów świata.

Przeżyjmy zatem wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela.

Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.

Tego dnia bądź z nami i módl się z nami o pokój na świecie!

Zapraszamy wszystkich! Zachęcamy wszystkich do promowania tej akcji!
www.modlitwamilionadzieci.pl

Do pobrania:

Plakat "Milion dzieci modli się na różańcu" - format A4

Ulotka "Milion dzieci modli się na różańcu"

List Przewodni "Milion dzieci modli się na różańcu"

Komiks

Tajemnice radosne różańca dla dzieci

1. Maryja poczęła Jezusa mocą Ducha Świętego.

Archanioł Gabriel zostaje wysłany przez Boga Ojca do Maryi z najważniejszym przesłaniem w historii - Bóg chce, aby Jego Syn narodził się z Maryi jako człowiek, tak jak Ty i ja. Maryja natychmiast mówi Bogu TAK.

Ojcze Niebieski, dałeś nam swojego Syna, Jezusa, przez Maryję - i dlatego teraz możemy mówić do Ciebie Abba - Ojcze - i naprawdę być Twoimi dziećmi. Modlimy się do Ciebie za wszystkich ludzi, którzy jeszcze nie znają Cię jako swojego Ojca i boją się Ciebie.

2. Maryja niesie Jezusa w swoim łonie do kuzynki Elżbiety.

Kiedy Elżbieta ją pozdrawia, Maryja radośnie wychwala wielkość naszego niebieskiego Ojca, który kocha nas nieskończenie i chce chronić świat przed wszelkim złem.

Ojcze Niebieski, tak jak Maryja w swojej pieśni pochwalnej dziękujemy Ci i prosimy Cię, spraw, aby bogaci i potężni ludzie otworzyli swoje serca na ubogich i słabych oraz by dzielili się darami Twojego stworzenia ze wszystkimi. Wtedy nikt już nie będzie musiał żyć w ubóstwie i głodzie.

3. Jezus rodzi się w Betlejem z Dziewicy Maryi.

Gdy Jezus rodzi się w Betlejem, Aniołowie wychwalają dobroć Boga Ojca i śpiewają: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania".

Ojcze Niebieski, modlimy się za wszystkie kraje, w których ludzie cierpią z powodu wojny i przemocy. Pomóż nam pozostać wiernymi Twoim przykazaniom, aby wszyscy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie.

4. Maryja przedstawia Jezusa w świątyni.

Maryja i Józef przynoszą Dzieciątko Jezus do świątyni i "ofiarowują" je Ojcu. W tym samym czasie składają tradycyjną ofiarę dziękczynną. Dwoje bardzo starych ludzi, Symeon i Anna, jest prowadzonych przez Boga, aby rozpoznać, że to Dziecko jest obiecanym Zbawicielem świata.

Ojcze Niebieski, modlimy się za wszystkie rodziny. Prosimy, pomóż rodzicom kochać i akceptować swoje dzieci jako dar od Boga oraz naucz ich miłości do Ciebie i całej ludzkości.

5. Jezus zostaje ponownie "znaleziony" w świątyni przez Maryję i Józefa.

Jezus ma 12 lat. Maryja i Józef szukają Go z niepokojem, a kiedy znajdują Go w świątyni, Jezus pyta ich: "Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?"

Ojcze Niebieski, Jezus zawsze wypełniał Twoją wolę, nawet wtedy, gdy oznaczało to śmierć za nas na krzyżu. Maryja i Józef również uczestniczyli w Jego cierpieniu, kiedy spędzili trzy dni szukając Go z niepokojem. Modlimy się za wszystkich tych, którzy umarli, aby nikt nie został stracony, ale żeby wszyscy mogli Cię odnaleźć i wrócić ostatecznie do Twojego domu.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW