Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

FUNDACJA Przyjaciel Misji

Fundacja im. Ojca Werenfrieda powstała w 2008 roku. Jej powstanie było poprzedzone akcjami pomocowymi podejmowanymi przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) wspólnie z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych RP - wydziałem CIMIC. Wspólnie z Polskim Wojskiem w Czadzie udało nam się przygotować wyprawki szkolne dla ponad 500 dzieci, odbudować i wyposażyć szkołę w Iribie, w mieście, w którym stacjonowały nasze wojska.

Darczyńcy PKWP wielokrotnie pytali o Adopcję na odległość, niestety Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie nie ma w swoich celach takiej formy pomocy potrzebującym.

Aby odpowiedzieć na wołanie o pomoc wielu potrzebujących i na chęć włączenia się w akcje ofiarodawców, postanowiliśmy ustanowić Fundację im. Ojca Werenfrieda. W naszej działalności najważniejsza jest pomoc humanitarna, działalność charytatywna, działalność oświatowa i edukacyjna, ochrona zdrowia i życia.

1.04.2021 r. Fundacja zmieniła nazwę na Przyjaciel Misji. Wszystkie dzieła prowadzone wcześniej pod nazwą Fundacja im. Ojca Werenfrieda, kontynuowane są pod zmienioną nazwą Przyjaciel Misji. Chcemy jeszcze bardziej koncentrować się na pomocy polskim misjonarzom, których na świecie pracuje przeszło 2000. Fundacją kieruje ks. prof. Waldemar Cisło.

Naszą uwagę zwracamy szczególnie na rejony świata, gdzie Kościół jest prześladowany. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, utrzymującą się z darowizn. Będziemy bardzo wdzięczni za zaufanie, którym nas Państwo obdarzą, przekazując 1% swojego podatku. Każdy grosz umożliwia nam pomoc potrzebującym, którzy nam zaufali i wierzą w to, że im pomożemy (więcej w zakładce Podaruj swój 1%)

Przykładowe Projekty Realizowane przez fundacjĘ

  • Dom Lubashi Home (Zambia)
  • Dom dziecka (Wenezuela)
  • Motocykl dla misjonarzy (Czad)
  • Oczy dla Etiopii (Etiopia)

Więcej informacji o aktualnych projektach: https://www.fundacjaow.org/#/projekty

Jeśli chcą Państwo wesprzeć jeden z powyższych projektów, prosimy przekazać darowiznę pieniężną na poniższy numer konta, wpisując w tytule wpłaty nazwę kampanii.

Fundacja Przyjaciel Misji
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

PKO BP Oddział 6  w Warszawie
65  1020 1068 0000 1502 0147 7132
 

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW