Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

FUNDACJA IM. OJCA WERENFRIEDA

Fundacja im. Ojca Werenfrieda powstała w 2008 roku. Jej powstanie było poprzedzone akcjami pomocy podejmowanymi przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) wspólnie z wojskiem polskim z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych RP - wydziałem CIMIC. Wspólnie z Polskim Wojskiem w Czadzie udało nam się przygotować wyprawki szkolne dla ponad 500 dzieci, odbudować i wyposażyć szkołę w Iribie, w mieście, w którym stacjonowały nasze wojska.

Darczyńcy PKWP wielokrotnie pytali o Adopcję na odległość, niestety Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie nie ma w swoich celach takiej formy pomocy potrzebującym.

Aby odpowiedzieć na wołanie o pomoc wielu potrzebujących i na chęć włączenia się w akcje ofiarodawców postanowiliśmy ustanowić Fundację im. Ojca Werenfrieda. W naszej działalności najważniejsza jest pomoc humanitarna, działalność charytatywna, działalność oświatowa i edukacyjna, ochrona zdrowia i życia.


Szczególnie naszą uwagę zwracamy na rejony świata gdzie Kościół jest prześladowany.
Fundacja im. Ojca Werenfrieda jest organizacją pożytku publicznego, utrzymującą się z darowizn. Będziemy bardzo wdzięczni za zaufanie, którym obdarzą Państwo naszą Fundację i przekażą nam 1% swojego podatku. Każdy grosz umożliwia nam pomoc potrzebującym, którzy nam zaufali i wierzą w to, że im pomożemy.

Razem możemy więcej, nie ma rzeczy niemożliwych 

O. Werenfried van StraateN

Realizowane Projekty przez fundację

  • Sierociniec w Zambii
  • Internat dla dziewcząt w Boliwii
  • Studnie w Afryce
  • Cele statutowe fundacji (pilne projekty doraźne)
Jeśli chcą Państwo wesprzeć jeden z powyższych projektów, możecie przekazać darowiznę pieniężną na poniższy numer konta wpisując w tytule wpłaty nazwą kampanii.

Fundacja im. Ojca Werenfrieda
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

PKO BP Oddział 6  w Warszawie
65  1020 1068 0000 1502 0147 7132

Blankiet wpłat
do pobrania
 

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW