Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Z Betlejem na Dolny Śląsk

W Betlejem jest dom, gdzie dzieci porzucone i zaniedbane odnajdują bezpieczny azyl. Tam trafia Wasza pomoc, którą okazujecie kupując produkty z Ziemi Świętej.

Historie dzieci, którymi opiekują się elżbietanki z Betlejem są dramatyczne, ale także wzruszające. Siostry starają się pokazać im, że wytrwała praca i edukacja przynoszą rezultaty, największą radość sprawiają takie dzieci, które z urwisów i łobuzów wyrastają na mądrych i odpowiedzialnych Palestyńczyków.

Z Betlejem na Dolny Śląsk

Przedstawiciele PKWP z Wrocławia, Poznania i Krakowa odwiedzili w styczniu „Dom Pokoju” w Betlejem. Siostry elżbietanki opowiadały, jak na różne sposoby zapewniają rozwój dzieciom. Jedną z form jest wspólne przygotowywanie do świąt. Dzieci uczą się pod opieką wolontariuszy przygotowywać tradycyjne potrawy (arabskie, ale i polskie), rysują, wykonują dekoracje i ozdoby, uczą się grać na instrumentach muzycznych i śpiewać. Dzięki temu budują między sobą zdrowe i rodzinne relacje, zaczynają traktować miejsce stworzone przez siostry jak swój dom.

Z Betlejem na Dolny Śląsk

Idąc za przykładem sióstr z Betlejem także my zapraszamy na podobne spotkanie do Wrocławia. W biurze PKWP we Wrocławiu organizowane są cykliczne spotkania dla rodzin. W Stacji Dialog na dworcu kolejowym przedszkolaki wraz z rodzicami mogą przygotować i zaprezentować gotowe tematyczne prace. Ta forma wspólnego spędzania czasu zbliża do siebie członków rodziny, a każde dziecko może poczuć się wyjątkowo. Organizatorem spotkań jest Monika ze stowarzyszenia „Faustynka”.

Z Betlejem na Dolny Śląsk

Zapraszamy: wstęp i udział są bezpłatne. Potwierdzenie przybycia prosimy kierować do 03.04.2023 r. na numer 78-194-26-23.

Temat: Dolnośląskie "Alleluja"

Czas: 5 kwietnia (środa), od godz. 16:00

Miejsce: Stacja Dialog - Kawiarnia PKWP, ul. Piłsudzkiego 105, Dworzec Główny PKP Wrocław

Z Betlejem na Dolny Śląsk

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW