Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Wszyscy jesteśmy misjonarzami: Wystawa przygotowana przez PKWP bardzo popularna wśród pielgrzymów podczas ŚDM

W ramach Światowego Dnia Młodzieży 2013 w Rio de Janeiro, Brazylia, Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowała na placu Largo da Carioca, jednym z centralnych miejsc w Rio de Janeiro, multimedialną wystawę na temat pracy misyjnej jaką prowadzi na całym świecie.

Wystawa obejmuje filmy, kaplicę Najświętszego Sakramentu i międzynarodowy pawilon obsługiwany przez wolontariuszy biura PKWP z obu Ameryk i Europy. Wystawa ta została zaprojektowana z myślą, aby każdy młody człowiek stawał się uczniem Chrystusa i misjonarzem według swoich możliwości.

Otwarcie wystawy nastąpiło w poniedziałek 22 lipca od odwiedzin gości z całego świata, którym zaprezentowano obrazy z wykorzystaniem multimedialnych i interaktywnych technologii stosowanych podczas Expo. Zarówno młodzi jak i dorośli, w tym pielgrzymi i zwykli mieszkańcy miasta spacerujący przez centrum tego "cudownego miasta" byli pod wrażeniem namiotów ustawionych dla potrzeb wystawy i czuli się w obowiązku, aby zobaczyć na własne oczy jej treść i byli głęboko poruszeni tym, co zobaczyli. Ze względu na dogodną lokalizację i łatwy dostęp, tysiące młodych ludzi przybyło na wystawę o nazwie "My wszyscy jesteśmy misjonarzami".

Ekspozycja, zaprojektowana w najnowszej technologii interaktywnej, z wykorzystaniem wideo i innych multimediów, składała się na zestawu krótkich klipów w trzech językach (portugalskim, hiszpańskim i angielskim), pokazujących co PKWP robi i co każdy zwiedzający tę wystawę może konkretnie zrobić, aby pomóc Kościołowi w Potrzebie na tych terenach, gdzie prowadzone są misje jak również misjonarzom pracującym na całym świecie. Ale, co najważniejsze, ta wystawa ma uświadomić każdemu , że wszyscy powinniśmy postrzegać siebie jako misjonarzy w miejscu, w których żyjemy i pracujemy.

Na końcu filmów, pojawia się hologram Matki Bożej z Guadalupe i jednocześnie słychać dźwięk ludzkiego serca, kiedy odwiedzający przechodzą do kaplicy, aby się tam pomodlić i przykleić karteczkę z notatką na drewnianym krzyżu wyrażającą ich pragnienie pomocy Kościołowi Misyjnemu. Na monitorze wyświetlane są na żywo najważniejsze wydarzenia ŚDM, a wolontariusze ośmiu z 17 międzynarodowych biur PKWP witają gości i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Ważnym miejce wystawy było stoisko sponsorowane przez PKWP, gdzie młodzi ludzie wręczają gościom YouCats, wersję Katechizmu Kościoła Katolickiego przeznaczoną dla młodzieży, a także materiały, które mają przyczynić się do pogłębienia treści zawartych w Katechizmie. W tym roku, PKWP Brazylia dostarczyła 1,5 miliona egzemplarzy tego Katechizmu do brazylijskich diecezji, archidiecezji i ruchów, aby pomóc młodym ludziom w kraju, gdzie mieszka najwięcej katolików na świecie, aby przygotować się do ŚDM w Rio, i wzmocnić ich wiarę w Roku Wiary, zainaugurowanym przez Benedykta XVI w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II.

Wielką niespodzianką był przejazd Papieża w pobliżu miejsca wystawy. Ojciec Święty pokazał swój wielki charyzmat i serdecznie pozdrowił pielgrzymów i dzieci błogosławiąc ich, gdy na zakończenie pierwszego dnia swojej wizyty w Rio przejechał zaledwie kilku metrów od wystawy Misjonarze PKWP.

PKWP (tł. W. Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW