Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Trynidad i Tobago: Głoszenie Chrystusa przez całą dobę

Katolicka organizacja charytatywna PKWP dostarcza świeckiej społeczności na wyspie Trynidad i Tobago sprzęt, który jest niezbędny do tworzenia programów i audycji w chrześcijańskiej stacji telewizyjnej.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie poproszona przez Papieża Benedykta XVI o pomoc w realizacji projektów ewangelizacyjnych wykorzystujących nowoczesne media, wpiera produkcję programów nadawanych przez stację telewizyjną prowadzoną przez organizację świeckich katolików o nazwie Living Water, dotacją w wysokości 9.000 dolarów. Stacja radiowa Trinity TV nadaje programy od 17 lat, a przez ostatnie dwa lata oferuje 24-godzinne relacje w Internecie.

W najbliższym czasie stacja ta planuje nadawanie 24-godzinnych transmisji telewizyjnych i dlatego też PKWP przekazało pieniądze na zakup nowego sprzętu, w tym kamer, bezprzewodowego nadajnika, jak i przenośnej kamery z magnetowidem. Do tej pory stacja ta posiadała tylko jeden zestaw sprzętu, który musiał być przenoszony za każdym razem, gdy następowała zmiana studia. Trinity TV nadaje w Trynidadzie i Tobago programy w telewizji kablowej na kanale 10 i cieszy się pełnym wsparciem arcybiskupa Edwarda J. Gilberta z Port of Spain, stolicy kraju.

Odnosząc się do ostatnio przyznanej dotacji przez PKWP założycielka Living Water pani Rhonda Maingot powiedziała: "PKWP bardzo hojnie wsparło nas w dziele unowocześnienia dwóch pomieszczeń naszego studia telewizyjnego, a mianowicie pomieszczenia montażowego i studia, skąd nadaje się transmisje". Jednocześnie dodała: "Pomoc PKWP dla mediów katolickich w ciągu wielu lat pozwala nam kontynuować tę ważną misję ewangelizacyjną i stale ją wzmacnia. Ponieważ nasz sprzęt został unowocześniony, dlatego nasze produkcje, dźwięk i obraz znacznie się polepszyły. Modlimy się za naszych dobroczyńców i wspierających nas, aby Bóg im błogosławił". Stacja Trinity Communications Network została utworzona, by poprzez media wspierać działalność ewangelizacyjną. Celem utworzenia w 1994 r. Trinity TV jest wsparcie pracy katechetycznej i ewangelizacyjnej, która jest prowadzona w parafiach, wśród świeckich i w wielu innych grupach działających w Kościele. (PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW