Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Tanzania: Siostra Rut odpowiada dzieciom na pytania o wojnie.

Siostra Rut opiekuje się dziećmi w sierocińcu w Bukanga. Dziewczynka która zapytała siostrę, kto pomaga biednym dzieciom z Ukrainy? Po usłyszeniu odpowiedzi - to ludzie o dobrych sercach. Od razu powiedziała – to za te osoby też powinniśmy się modlić!

TanzaniaZdj. ACN International / Sierociniec w Bukanga. Tanzania.

Wojna słowo niezrozumiałe dla naszych dzieci tu u nas w Bukanga. Natomiast słowa brak jedzenia, rodziców, domu, to nasze dzieci rozumieją doskonale. Gdy rozmawiałyśmy, że gdzieś daleko w Ukrainie toczy się wojna, to było widać w oczach naszych najmłodszych wielki smutek. Mała Hilda pięć lat zadała mi pytanie - czy możemy pomóc tym dzieciom w Ukrainie nie maja domu, jedzenia? Oczywiście odrzekłam, gdy będziemy się modlić. I tak się zaczęło nasze nabożeństwo. Najpierw dzieci niosły flagę Ukrainy do naszej kaplicy, oczywiście różaniec święty, pieśni wszystko w intencji pokoju.

Dlaczego flaga, skąd ten pomysł?

Każde dziecko w Tanzanii wie, że flaga to coś bardzo ważnego, w każdej szkole przed rozpoczęciem zajęć, dzieci śpiewają hymn oczywiście stojąc przed flagą Tanzanii. Każdego dnia w naszych modlitwach jesteśmy blisko tych, którzy cierpią z powodu wojny.

Inne pytanie, które dzieci mi zadały. A kto pomaga tym biednym dzieciom z Ukrainy? Oczywiście odpowiedź była jedna – ludzie o dobrych sercach. Ci którzy i nam pomagają m. in. z Polski.

Reakcja Weroniki była niesamowita. To za te osoby też powinniśmy się modlić. Tak oprócz błagania

o pokój w naszych modlitwach mają szczególne miejsce te osoby, które pomagają. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW