Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Syria: Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój

SyriaPapież Franciszek zaprasza dzieci na całym świecie do przyłączenia się do modlitwy o pokój dla Syrii.

Podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 29 maja na placu Św. Piotra w Rzymie, papież Franciszek zwrócił uwagę na fakt, że w dniu 1 czerwca, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, dzieci w Syrii będą przez cały dzień modliły się o pokój dla swojego kraju: "Syryjskie dzieci zapraszają dzieci z całego świata, aby dołączyły do ich modlitwy o pokój”.

We wspólnym komunikacie, katoliccy przywódcy duchowni i prawosławni patriarchowie w Syrii podjęli inicjatywę Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, aby ten dzień stał się dniem modlitwy dzieci o pokój. Ojciec Andrzej Halemba z PKWP powiedział: "Dzieci są największymi ofiarami tej wojny, ale są one są także bliżej Boga, dlatego ich wołanie będzie wysłuchane przez Boga, i mam nadzieję, że poruszy również serca tych, którzy prowadzą tę wojnę”. Po kilkaset dzieci zbierze się w Damaszku, Homs, Tartus, Marmarita i Aleppo, aby wspólnie modlić się o pokój. Przez cały dzień będą odbywać się różne imprezy i wspólne modlitwy, w tym procesje pokoju, podczas których dzieci będą nieść obrazy i figury Dzieciątka Jezus przebranego za króla, trzymającego globus w lewej ręce i błogosławiącego światu prawą ręką”. Przywódcy kościelni wybrali Dzieciątko Jezus na „patrona" dnia modlitwy o pokój, ponieważ On "przyszedł na świat, aby przynieść pokój" i był zapowiedziany przez proroka Izajasza jako" Książę Pokoju". Dzieci na całym świecie - zwłaszcza w szkołach i parafiach - powinny wziąć udział w tej kampanii modlitewnej.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie posiada list napisany do papieża Franciszka wspólnie przez bp Abdo Arbach, melchickiego katolickiego biskupa Homs i prawosławnego biskupa Selvanos w imieniu wszystkich dzieci mieszkających w tym mieście. W tym liście dzieci dziękują Papieżowi za jego wysiłki na rzecz pokoju w Syrii i proszą o jego modlitwę i "ocalenie od wiru nienawiści i gniewu i od tych, którzy handlują organami ludzkimi", ponieważ, dzieci, są "pierwszymi ofiarami tych przestępstw". Przywódcy duchowni napisali również w tym liście: "Chcielibyśmy, aby nasz kraj ponownie stał się krajem szczęścia i miłości, jak było to kiedyś, w którym będziemy sadzić drzewka oliwne i siać pszenicę, i w którym nie ma spalonej ziemi, gdzie stoją armaty i wyrzutnie rakiet siejących nienawiść".

Autor: Eva-Maria Kolmann

Tłumaczenie: Wiesław Knapik

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW