Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Syria: Apel biskupa Selwanos Boutros Alnemeha

W związku z ostatnimi wydarzeniami i walkami w Syrii w ciągu ostatnich trzech lat, coraz więcej Syryjczyków uważa że ze względu na to, że istniej tak wiele zróżnicowanych frakcji i sekt, ta walka nie ma na celu reformy lub budowania nowego państwa na jasnych zasadach.

Są oni pogrążeni w nieszczęściu i depresji, niemniej jednak, wciąż czekają na Genewę 2, aby mogli zobaczyć promyk nadziei dla przyszłości, wolnej od sekciarskiej wojny i zniszczeń .

W atmosferze tych wydarzeń, chrześcijanie w Syrii poczuli, że stali się bezpośrednio celem ataków, gdy byli świadkami jak prawie sto tysięcy chrześcijan zostało wysiedlonych z Homs, gdy byli atakowani i niszczono ich kościoły. To nastawienie na zniszczenie chrześcijaństwa jest widoczne w Maloula, Saddad, Dwair, um Sharshouh, Dolinie Chrześcijan, Deir al- Zour, Ras Al Ain i wielu innych chrześcijańskich miejscach w Damaszku, takich jak Bab Touma, Kassa'a i Jaramana. Dodać do tego należy męczeńską ofiarę prawie trzech tysiące osób, wielu rannych, zniszczenia kościołów i budynków mieszkalnych oraz wysiedlenia. Chrześcijaninie w Syrii nie czują żadnej ochrony ani oferty ochrony z krajów, które mogą być uznane za chrześcijańskie, co zmusza niektórych do emigracji z ojczyzny w poczuciu żalu, bo przecież chrześcijanie byli prawowitymi i pierwotnymi właścicielami tej ziemi.

Dlatego apelujemy do wszystkich państw i organizacji międzynarodowych, humanitarnych, religijnych i społecznych, aby przyczyniły się do położenia kresu tej zbrodni, która dotyka niewinnych ludzi w Syrii oraz do powstrzymania przemocy i wojny . Apelujemy również o większe wsparci dla przesiedleńców, którzy znajdują się w obozach i innych miejscach, aby zapewnić im żywność, pomoc finansową i lekarstwa oraz godziwe zakwaterowanie ponieważ w Syrii brakuje pracy a koszty życia są bardzo wysokie.

Mieszkańcy Syrii nie zasługują na tą przemoc jakiej oni doświadczają .... Mam nadzieję, że usłyszycie nasz głos, który jest głosem każdego mężczyzny, kobiety i dziecka w Syrii bez żadnej różnicy.

Biskup Selwanos Boutros Alnemeh

Metropolita Archidiecezji Homs i Hama Syryjskiego Kościoła Prawosławnego

PKWP

Tłumaczył W. Knapik

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW