Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Spotkanie Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan na świecie

15 marca br. odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan na świecie. Na to spotkanie zaproszony został Biskup Hyacinth O. Egbebo MSP z Wikariatu Apostolskiego w Bombadi w Nigerii.

W spotkaniu wzięli udział również ks. dr Waldemar Cisło (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), Maciej Wilkosz (Głos Prześladowanych Chrześcijan) oraz dr Tomasz M. Korczyński (Open Doors).

W trakcie spotkania Bp. Hyacinth zaapelował do polskich parlamentarzystów o zwrócenie uwagi świata na sytuację w jakiej obecnie znajduje się Nigeria. Jest to kraj bardzo bogaty w zasoby naturalne (ropa naftowa), jednak korzyści z wydobywania surowców czerpie niewielka grupa ludzi. Biskup powiedział, że pensja senatora w Nigerii jest pięciokrotnie wyższa od pensji prezydenta USA...

Biskup zwrócił się z prośbą do krajów Europy o wywarcie nacisku na rząd Nigerii aby zadbał o sprawiedliwy podział dóbr naturalnych tego kraju, jak również o wzrost poziomu edukacji.

W obecnej sytuacji, na terenach Wikariatu Apostolskiego Bp. Hyacintha, najbardziej potrzebne są studnie głębinowe, które zapewnią ludziom dostęp do czystej wody. Koncerny naftowe, na skutek niekontrolowanego wydobycia ropy naftowej, doprowadziły do zanieczyszczenia wody pitnej. Woda zamiast być źródłem życia staje się źródłem chorób i śmierci.

Odpowiadając na najpilniejsze potrzeby przedstawione przez Bp. Hyacintha Sekcja Polska Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zadeklarowała pomoc w budowie dwóch studni głębinowych (koszt odwiertu i bodowy jednej studni to 5 000 euro).

(PKWP)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW