Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Republika Środkowoafrykańska: uwolniono zakładników z organizacji humanitarnej

Uwolnienie zakładników było możliwe m.in. dzięki czynnemu zaangażowaniu się w negocjacje miejscowego ordynariusza. Abp DieudonnéNzapalaingaCSSp należy do tego samego zgromadzenia, co uprowadzony brat zakonny.

Francuskie władze poinformowały, że w Republice Środkowoafrykańskiej zostało uwolnionych dwóch pracowników katolickiej organizacji humanitarnej Codis, współpracującej z tamtejszą Caritas. Są to: Francuzka Claudia Priest i Środkowoafrykańczyk br. Gustaw Reosse ze zgromadzenia Ducha Świętego (CSSp). Obydwoje zostali uprowadzeni w poniedziałek 19 stycznia w stołecznym Bangi. Prawdopodobnie była to reakcja na aresztowanie dzień wcześniej jednego z przywódców sił rebelianckich.

Uwolnienie zakładników było możliwe m.in. dzięki czynnemu zaangażowaniu się w negocjacje miejscowego ordynariusza. Abp DieudonnéNzapalaingaCSSp należy do tego samego zgromadzenia, co uprowadzony brat zakonny. Porwanie dwóch pracowników związanej z Kościołem organizacji humanitarnej wpisuje się w całą serię uprowadzeń, do których doszło w Republice Środkowoafrykańskiej w ostatnich dniach. Mają one wywrzeć presję na tamtejszych władzach i zmusić je do uwolnienia zatrzymanego przez siły ONZ jednego z szefów bojówek Anti-BalakaRodrigueNagïbona, zwanego generałem Andjilo.

lg/ rv, fides

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW