Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pomoc Kościołowi w Potrzebie nominowana do nagrody Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski

22 września 2014 roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) została nominowana w tym roku do prestiżowej Nagrody Sacharowa na rzecz wolności myśli. Nagroda przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski dla osób lub organizacji za ich wysiłki na rzecz praw człowieka i podstawowych wolności, w tym wolności religii lub przekonań.

PKWP jest wybrana w grupie agencji takich jak L'Oeuvre d'Orient i Open Doors International, koordynowanych przez francuską organizację CHREDO (a Coordination des Chrétiens d'Orient en Danger). Wniosek ten jest promowany przez pana Philippe Juvin, posła do Parlamentu Europejskiego (Francja, EPP), uzyskując indywidualne wsparcie od kolegów z różnych krajów i grup politycznych.

W sumie siedem nominacji do nagrody Sacharowa obejmuje patriarchę katolickiego Kościoła chaldejskiego, Jego Świątobliwość Louisa Raphaëla I Sako wraz z prof. Mahmud Al-Al Asali zamordowanym w obronie praw chrześcijan w Mosulu w dniu 20 lipca 2014 roku, PKWP bardzo popiera tę propozycję wśród członków Parlamentu Europejskiego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na cierpienia prześladowanych chrześcijan w Iraku w obecnym czasie. Dwie nominacje w obronie podstawowego prawa do wolności wyznania i myśli w tym samym roku są bardzo nietypowe, co potwierdza rosnącą świadomość Europy jeśli chodzi o zagrożenia dla funkcjonowania mniejszości religijnych na całym Bliskim Wschodzie.

Poprzedni laureaci nagrody to m.in. Nelson Mandela, Malala Yousafzai, rosyjska organizacja pozarządowa Memoriał i sekretarza generalnego ONZ Kofi Annan i jego personel.

Dyrektor Wykonawczy PKWP Johannes Heereman powiedział: "Rozumiemy tę nominację jako potwierdzenie tego, że społeczność międzynarodowa jest świadoma straszliwych cierpień prześladowanych chrześcijan na całym świecie i potwierdza uznania dla pracy PKWP w zakresie ochrony i promowania wolności religijnej i myśli. Nie byłoby to możliwe bez łaski Bożej i wsparcia naszych dobrodziejów".

PKWP

Tł. W. Knapik

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW