Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pierwszy daromat na krakowskim dworcu PKP

Za nami inauguracja kampanii "Chleb dla Syrii" w Krakowie. Otwarcie drugiego w Polsce ofiaromatu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaplanowano na godz. 13:30 na krakowskim dworcu PKP. Daromat został ustawiony przy dworcowej antresoli, 24-godzinnym wejściu na dworzec PKP za sklepem Biedronka.

Ofiaromat w Krakowiefot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Celem akcji „Chleb dla Syrii” jest konkretna pomoc w kraju ogarniętym wojną. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera pieniądze na budowę 12 piekarni w różnych miastach Syrii. Dadzą one pracę 210 rodzinom i zapewnią dostęp do chleba dla ok. 500 tys. osób – podkreślił Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

– W ubiegły piątek abp Marek Jędraszewski przekazał symboliczny czek opiewający na kwotę 1 miliona złotych na ręce ks. prof. Waldemara Cisło, dyrektora polskiej sekcji PKWP. Rekordowa zbiórka w archidiecezji krakowskiej była wyrazem solidarności metropolity po swojej wizycie w Syrii w grudniu ubiegłego roku. Jesteśmy przekonani, że podobną otwartość okażą mieszkańcy Krakowa i tym razem, wspierając budowę 12 piekarni – mówił Sebastian Banasiewicz, odpowiedzialny za promocję i kontakt z mediami w Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ofiaromat w Krakowiefot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Syrii 13 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej. Polska Sekcja PKWP przeznacza rocznie 1,5 miliona euro na pomoc Syryjczykom. Jednym ze sposobów zaangażowania ludzi we wsparcie akcji jest umożliwienie robienia wpłat przez ofiaromaty. Pierwszy pod koniec lutego stanął na Dworcu Centralnym w Warszawie, drugi został uruchomiony dzisiaj na Dworcu Głównym w Krakowie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW