Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papież: Musimy dążyć do pokoju

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej skupił się na siódmym błogosławieństwie: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi”.

Papież Musimy dążyć do pokoju

Papież podczas cotygodniowej audiencji podkreślił, że prawdziwy wewnętrzny spokój wypływa z „pokoju Chrystusa, który pochodzi z Jego krzyża i rodzi ludzkość na nowo".

RODZAJE POKOJU

Chcąc zrozumieć słowa płynące z siódmego błogosławieństwa, „błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”, papież podkreślił, że: „słowo pokój musi zostać wyjaśnione, ponieważ może być źle zrozumiane lub pozbawione sensu”.

Koncentrując się na dwóch ideach pokoju, Papież powiedział, że jeden rodzaj można zobaczyć w biblijnym znaczeniu „Shalom”, co oznacza obfite lub kwitnące życie. Druga idea, to nowoczesne pojęcie spokoju wewnętrznego. Jednak papież Franciszek podkreślił, że ten drugi rodzaj pokoju jest niepełny, ponieważ wzrost duchowy często zachodzi właśnie wtedy, gdy czyjś spokój zostaje zakłócony.

POKÓJ CHRYSTUSOWY

- Musimy pamiętać, że pokój Pański różni się od tego ludzkiego - zaznacza papież.

Pokój Chrystusa jest owocem Jego śmierci i zmartwychwstania. Papież powiedział dalej, że Pan obdarza swym darem nie tak, jak robi to świat, gdzie „pokój” jest często uzyskany kosztem innych, lecz poprzez niszczenie wrogości w samym sobie.

- W dzisiejszym świecie globalizacji złożonym głównie z interesów ekonomicznych „pokój” dla jednych, jest "wojną" dla drugich. To nie jest pokój Chrystusa ”- dodał papież.

Papież Franciszek zauważył, że ścieżką do osiągnięcia pełnego pokoju jest ciało Chrystusa: „On w rzeczywistości godzi wszystko i czyni pokój wraz z krwią swego krzyża”.

PRAWDZIWI ROZJEMCY

Kim zatem są „twórcy pokoju”? Papież odpowiedział na to pytanie, zaznaczając, że są ludźmi „którzy nauczyli się sztuki pokoju i praktykowali ją, wiedząc, że nie ma pojednania bez daru życia i że pokoju należy szukać zawsze i w każdej sytuacji”. Ci, którzy to robią: „są prawdziwymi dziećmi Boga i pokazują nam drogę prawdziwego szczęścia” - dodał.

inf. pras. VN

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW