Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Sąd Najwyższy zamknął sprawę Masih Rimsha

Pakistański Sąd Najwyższy ostatecznie zamknął drogę sądową, odrzucając wczoraj prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy Rimsha Masih oskarżonej o bluźnierstwo.

20 listopada 2012 r., Sąd Najwyższy w Islamabadzie (IHC) podjął decyzję o ostatecznym odrzuceniu sprawy przeciwko Rimsha Masih, młodej chrześcijańskiej dziewczynie, oskarżonej o bluźnierstwo w sierpniu zeszłego roku. Prawnicy oskarżycieli wnieśli w zeszłym tygodniu odwołanie od decyzji sądu i ta ostateczna decyzja została podjęta przez zespół składający się z trzech sędziów, w tym Prezesa Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy jest najwyższą instancją orzekającą w Pakistanie, tak więc oskarżyciele wyczerpali swoje możliwości odwoławcze.

Przewodniczący Christian Solidarity Worldwide (CSW) Mervyn Thomas powiedział: "Cieszymy się z szybkiej decyzji Sądu Najwyższego, ponieważ ma ona szczególne znaczenie w kontekście debaty o „prawie o bluźnierstwie" w Pakistanie. Przyjęliśmy z ulgą, że sprawa została ostatecznie zamknięta, ale nadal należy dbać o bezpieczeństwo rodziny Rimshy i społeczności chrześcijańskiej, jak również należy kontynuować dialog w sprawie ustawy o bluźnierstwie, pomimo nadchodzących wyborów powszechnych i napięcia politycznego, które im towarzyszą".

Christian Solidarity Worldwide (tł. W. Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW