Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Pomagamy odbudować zniszczone życie

Pakiet wsparcia dla 464 rodzin - ofiar zamieszek w Jaranwala

PakistanZdj. ACN International / Zniszczenia w Jarnawala, Pakistan, po atakach ekstremistów z 16.08.2023.

– Biskup Indrias Rehmat z diecezji Faisalabad poprosił PKWP o pomoc finansową. Chcemy pomóc społeczności chrześcijańskiej, a w szczególności poszkodowanym rodzinom, stanąć na nogi, dlatego sfinansujemy ten projekt – zapewnia Marco Mencaglia, dyrektor projektów PKWP, dodając że, jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi rozważyć przyszłe wsparcie odbudowy całkowicie spalonych chrześcijańskich domów i budynków kościelnych w Jaranwala (dystrykt Pendżab). Obecnie najpotrzebniejsze są podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, takie jak ubrania, sprzęt kuchenny, pościel i materace, artykuły papiernicze dla dzieci w wieku szkolnym, a nawet riksze i motocykle dla pracujących jako kierowcy i dostawcy, których pojazdy zostały zniszczone podczas ataków.

Przypomnijmy, zamieszki wybuchły 16 sierpnia w wyniku fałszywego oskarżenia o bluźnierstwo, kiedy zaczęły rozprzestrzeniać się plotki, że pewien chrześcijanin i jego syn nie uszanowali Koranu, umieszczając swoje zdjęcia na jego stronach. Agresywny tłum zaczął atakować chrześcijan, ich domy i miejsca kultu, a lokalne władze nie zrobiły nic, aby powstrzymać tę przemoc. Napastnicy zablokowali też drogi prowadzące do Jaranwala, aby pomoc z zewnątrz nie mogła dotrzeć do ofiar. (zobacz: https://pkwp.org/newsy/masowe_ataki_na_chrzescijan_w_miescie_jaranwala_w_pakistanie

https://pkwp.org/newsy/pakistan_ponad_1000_obawiajacych_sie_o_wlasne_zycie_chrzescijan_porzucilo_swoje_domy_i_nocuja_pod_golym_niebem)

PakistanZdj. ACN International / Zniszczenia w Jarnawala, Pakistan, po atakach ekstremistów z 16.08.2023.

Cudem w atakach nie zginął żaden chrześcijanin, ale setki rodzin musiały uciekać i szukać schronienia u krewnych lub nawet na okolicznych polach. Straciły cały swój dobytek oraz środki do życia. – Ich egzystencja jest w poważnym niebezpieczeństwie, ponieważ walczą o przetrwanie wśród ogromnych trudności – mówi bp Rehmat. Dlatego diecezja wskazała 464 rodziny, które są w najbardziej rozpaczliwym położeniu i opracowała plan zapewnienia im najpierw niezbędnej pomocy doraźnej, a następnie produktów i pomocy potrzebnej do odbudowy ich życia. – Z niecierpliwością czekamy na współpracę z PKWP w celu złagodzenia cierpienia tych nieszczęsnych ofiar i wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność za poświęcenie nam uwagi i współpracę w tej sprawie z dobroczyńcami – dodaje duchowny.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Pakistan”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW