Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: młoda chrześcijanka porwana i zmuszona do małżeństwa z muzułmaninem

W większości przypadków ofiarami takich porwań są młode dziewczyny, które potem cierpią w skutek wykorzystania seksualnego, przymusowej prostytucji, przemocy domowej, a także są one sprzedawane handlarzom ludzi

23 lipca bieżącego roku Fouzia, 25 letnia chrześcijanka, żona i matka trójki dzieci, została porwana przez Muhammad'a Nazir'a, 55 letniego muzułmanina, ojca 8 dzieci. Mężczyzna zmusił chrześcijankę do przejścia na Islam i zawarcia z nim małżeństwa. Według agencji informacyjnej Fides.org mężczyzna jest właścicielem ziemskim, a Fouzia i jej rodzina mieszka i pracuje na farmie porywacza, znajdującej się na obszarze Pattoki, w pakistańskim stanie Punjab.

Z początku rodzina porwanej chrześcijanki bała się zgłosić uprowadzenie i czekała na jej powrót do domu. Po kilkunastu prośbach Nazir powiedział rodzinie, że Fouzia przeszła na Islam i stała się jego żoną. Muzułmanin groził rodzinie, że jeśli ich córka będzie sprawiać kłopoty to chrześcijan spotkają poważne konsekwencje.

Uboga rodzina chrześcijan udała się do prawnika Sardar Mushtaq Gill z prośbą o pomoc. Z pomocą tego chrześcijańskiego adwokata matka porwanej chrześcijanki zgłosiła ten incydent na policję.

„Takie sprawy są powszechne w całym kraju, ale w tym przypadku porywacz jest żonatym mężczyzną, a uprowadzona kobieta jest także mężatką. Ten element może ją ocalić. Takie incydenty zwykle mają następujący scenariusz: rodzina ofiary składa donos na policję, a porywacz zgłasza skargę, w której twierdzi, że kobieta dobrowolnie podjęła taką decyzję. W większości przypadków ofiarami takich porwań są młode dziewczyny, które potem cierpią w skutek wykorzystania seksualnego, przymusowej prostytucji, przemocy domowej, a także są one sprzedawane handlarzom ludzi. Bardzo rzadko dochodzi do tego, że takie dziewczyny powrócą do domu rodzinnego całe i zdrowe”- powiedział chrześcijański prawnik Sardar Mushtaq Gill w wywiadzie dla agencji informacyjnej Fides.org.

Fides

Tł. mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW