Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Kolejne ataki i apel o modlitwę za Asii Bibi

Oskarżony 5 kwietnia o bluźnierstwo chrześcijanin, Arif Masih z Chak Jhumra w diecezji Faisalabad, został zwolniony z aresztu. Niestety ataki antychrześcijańskie przeniosły się do Gujranwala.

Przebieg osobistego dramatu Arifa jest typowy dla antychrześcijańskich działań muzułmanów w tym kraju. Na początku kwietnia jeden z muzułmańskich sąsiadów Arifa, Shahid Yousaf oskarżył chrześcijanina o podarcie egzemplarza Koranu oraz o nakłanianie muzułmanów do przejścia na chrześcijaństwo. Policja aresztowała chrześcijanina.

Dzięki akcji Masihi Foundation, która zbierała podpisy (w większości muzułmanów) pod apelem uwolnienia oskarżonego, 40-letniego Arifa, chrześcijanin został wypuszczony na wolność. Jednak policja obawia się akcji odwetowych na rodzinie zwolnionego, ponieważ fakt, że Arif przebywa na wolności, nie oznacza bynajmniej, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Przeciwnie, jak pokazuje smutna rzeczywistość Pakistanu, nawet jeśli sąd uzna niewinność oskarżonego, fanatycy wykonują samosąd na własną rękę. Od 1986 r. do 2010 r. w Pakistanie, doszło już do 43 zabójstw osób oskarżonych o bluźnierstwo. Wśród zabitych byli chrześcijanie, muzułmanie oraz wyznawcy hinduizmu.

Dlatego Masihi Foundation wywierała presję na władzach i służbach bezpieczeństwa, aby zapewniły odpowiednią ochronę chrześcijaninowi i jego rodzinie. Arif został przetransportowany wraz z rodziną, pod eskortą w nieznane miejsce.

Tymczasem w Gujranwala (Pendżab), narasta napięcie. Ekstremiści wykorzystali także świąteczny czas i podczas niedzieli palmowej tłum setek fanatyków zaatakował chrześcijan. Powodem agresji tłumu było domaganie się śmierci dla „bluźniercy", 60-letniego Mushtaqa Gilla oraz jego syna, o których mówiliśmy 17 kwietnia.

Odpowiedź policji? Aresztowano chrześcijan. Policja zatrzymała 12 chrześcijan, którzy zorganizowali pokojową demonstrację, i protestowali po ataku muzułmanów na chrześcijańską wioskę, podczas którego tłum zniszczył lokalny kościół i zakłócił obrzędy niedzielnej mszy św.

Dzisiejszy dzień, 20 kwietnia, chrześcijańska fundacja Masihi uczyniła Dniem Modlitwy za Asii Bibi, kobietę skazaną na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec osoby Mahometa. Ponadto wzywa chrześcijan na całym świecie do zapalenia tego dnia świecy i specjalnej modlitwy za przebywających w więzieniu i skazanych na śmierć wyznawców Chrystusa. Jako PKWP przyłączamy się do tego apelu.

(AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW