Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: co roku około 500 chrześcijańskich i hinduskich dziewczyn porywanych i zmuszanych do małżeństwa

W ciągu półtora roku potwierdzono co najmniej 500 spraw chrześcijańskich i hinduskich dziewczyn, które zostały porwane przez muzułmanów i zmuszone do małżeństwa.

W ciągu półtora roku potwierdzono co najmniej 500 spraw chrześcijańskich i hinduskich dziewczyn, które zostały porwane przez muzułmanów i zmuszone do małżeństwa. Tak donosi forum składające się z organizacji the Pakistan NGO „Human Rights Focus Pakistan” (HRFP), „Globar Human Rights Defense” (GHRD) i „Coalition for the Rights of Minorities, Pakistan” (CRMP).

Naveed Walter, przewodniczący HRFP, powiedział w rozmowie z agencją informacyjną Fides.org, że większość tych spraw miało miejsce w 2014 i w pierwszych miesiącach roku 2015 w prowincji Punjab. Należy także rozważyć, że wiele takich spraw nie jest zgłaszanych na policję z obawy przed zemstą lub odwetem ze strony muzułmanów.

Organizacja NGO poprosiła władze prowincjonalne i federalne o podjęcie konkretnych działań, które mają na celu kontrolę i zatrzymanie tego zjawiska, będącego poważnym łamaniem praw człowieka. Naveed Walter piętnuje „uległość rządu w celu ograniczenia tej formy przemocy wymierzonej w mniejszości wyznaniowe w Pakistanie”.

Forum przypomniało sprawy Winkle Kumari w prowincji Sindh, Poonam Kumari i Payal Kumari w Baluchistan, Saba Waris, Hina i wiele innych w Punjab. „W tych sprawach ma miejsce kultura bezkarności tych osób, które są odpowiedzialne za porwania, przymusowe małżeństwa i nawrócenia na Islam”- czytamy w oświadczeniu forum. Zebranie powyższych organizacji domaga się powołania specjalnego panelu sądowego, policji i władz publicznych w celu monitorowania, zgłaszania i właściwego działania w przypadku pojawienia się podobnych spraw.

Fides

Tł. En – Pl.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW