Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: 11 „nielegalnych” chrześcijańskich stacji telewizyjnych

Pakistańska Rada Kontroli Mediów Elektronicznych uznała działalność 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych za „nielegalną”.

Pakistańska Rada Kontroli Mediów Elektronicznych uznała działalność 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych za „nielegalną”. Wyżej wymieniony organ rządu wydał raport 22 września bieżącego roku o „niezgodnych z prawem” stacjach telewizyjnych, wśród których znalazły się kanały protestanckiej telewizji kablowej i stron internetowych takich jak: Isaac TV, Gawahi TV, God Bless TV, Barkat TV, Praise TV, Zindagi TV, Shine TV, Jesus TV, Healing TV, Khushkhabari TV, a także katolickie stacje telewizyjne i katolickie media diecezji Lahore. W raporcie czytamy: „My wszyscy członkowie Pakistańskiej Rady Kontroli Mediów Elektronicznych jesteśmy zgodni, aby podjąć konieczne kroki w celu natychmiastowego zatrzymania nielegalnych transmisji telewizyjnych pochodzących z ich obszarów”.

Ojciec Mushtaq Anjum, kamilianin pochodzący z Pakistanu, który zajmuje się komunikacją i mediami, powiedział: „Głoszenie Dobrej Nowiny jest uznane za niezgodne z prawem. Przez kilka lat, z dużym wysiłkiem, chrześcijańskie społeczności zorganizowały stacje telewizyjne i strony internetowe, aby rozmawiać z chrześcijanami i głosić Słowo Boże. Chrześcijanie nie mają miejsca w publicznej telewizji, a my chcemy zrozumieć dlaczego nasze stacje telewizyjne są nielegalne. To kolejne prawo, które dyskryminuje chrześcijan i inne mniejszości wyznaniowe w Pakistanie. Chcemy, aby Minister Chrześcijaństwa, pan Kamran Michael, zainterweniował, ponieważ jest to prawdziwy atak na wolność wyznania. To także godzi w wizję założyciela Pakistanu, który chciał, aby obywatele tego kraju byli wolni, a Pakistan nie był islamskim krajem. Zamiast tego mniejszości wyznaniowe w tym kraju są traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Wzywamy rząd, aby zaprzestał tych ataków zastraszeń i odrzucił wyżej wymieniony zakaz”.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://www.fides.org/en/news/60938-ASIA_PAKISTAN_Eleven_Christian_TV_channels_declared_illegal_attack_on_religious_freedom#.V_wIoMm3FgY

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW