Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Oświadczenie Dyrektora PKWP w Hiszpanii w sprawie ataku terrorystycznego w Barcelonie

-Jesteśmy dziś świadkami smutnego świtu w Barcelonie, w całej Hiszpanii, w Europie i całym cywilizowanym świecie - pisze w oświadczeniu Javier Menéndez Ros.

-Jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, skąpane w świetle i obmyte przez fale Morza Śródziemnego, stało się świadkiem świtu skąpanego w krwi, wśród okrzyków żalu i rozpaczy. Wczoraj w nocy atak dżihadystów, podobny do wielu tych, których doświadczyliśmy w przeszłości, zaskoczył przechodniów spacerujących po Las Ramblas, głównej turystycznej alei miasta, zabijając wszystkich, którzy znaleźli się na drodze pojazdu zamachowca - czytamy w tekście.

W oświadczeniu Dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Hiszpanii wspomina o minionych atakach terrorystycznych w Europie i na Bliskim Wschodzie. - W papieskim stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, szczególnie dzisiaj, pamiętamy w modlitwie o wszystkich tych miejscach.

Dodaje. - W naszym katalońskim oddziale papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego biura znajdują się blisko miejsca niedawnego ataku, wraz z wszystkimi w hiszpańskim oddziale Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wszystkimi ludźmi na całym świecie, pragniemy dziś wyrazić bliskość ofiarom ofiarom ostatniego ataku, łącząc się w modlitwie z wszystkimi osobami dobrej woli i modląc się o łaskę, aby przezwyciężyć nienawiść i przemoc oraz zło dobrem zwyciężyć (Rzm 12:21). Modlimy się także, aby Bóg przemienił kamienne serca terrorystów i wołamy do Matki Bożej Miłosierdzia, Patronki Barcelony, prosząc ją, aby pomogła nam wybaczyć i nigdy nie przestać rozpowszechniać i świadczyć o przesłaniu miłości Jezusa Chrystusa. - pisze w oświadczeniu Javier Mendez Ros, dyrektor PKWP w Hiszpanii.

Michał Kłosowski

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW