Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Odznaczenie dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Odznaczenie dla PKWPZa nami obchody Święta Policji w Małopolsce w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Bazylice archidiecezjalnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu. Nabożeństwu przewodniczył Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski, w koncelebrze był obecny z ks. prałat Zdzisław Sochacki – proboszcz katedry Wawelskiej oraz ks. dr Paweł Mielecki - kapelan garnizonu małopolskiego policji.

Po uroczystościach w katedrze, przedstawiciele policji, rządu oraz duchowni udali się do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie na sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostały złożone kwiaty.

Następnie na dziedzińcu zewnętrznym Wawelu policjanci za wierną służbę otrzymali medale, odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie.

Dodatkowo sześciu funkcjonariuszy otrzymało medal za zasługi dla oświaty i wyróżnienie w plebiscycie „Policjant Roku Małopolski 2019”.

Odznaczenie dla PKWPPodczas uroczystości obchodów Święta Policji zostało również odznaczonych pięciu gości specjalnych, którzy mocno i skutecznie wspierają działania małopolskich mundurowych. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane z soli. Są one symbolicznym podziękowaniem małopolskich policjantek i policjantów w stulecie działalności ich formacji. Statuetki otrzymali: Wicepremier Jarosław Gowin, Wicemarszałek Senatu Marek Pęk, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Poseł na Sejm RP Małgorzata Wasserman oraz ks. prof. Waldemar Cisło – Dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

- To dla mnie niezwykłe wyróżnienie, którego szczerze się nie spodziewałem. Od wielu lat współpracujemy z małopolską policją, która żywo angażuje się w nasze dzieła. Ta statuetka to swoiste zwieńczenie naszej współpracy, która będzie na pewno kontynuowana w kolejnych latach – podkreślił ks. Prof. Waldemar Cisło.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW