Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nowy samochód dla parafii w Aleppo

Nie zapominamy o Syrii dotkniętej trzęsieniem ziemi.


Ksiądz Hugo Fabian Alaniz, proboszcz parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Aleppo, został ewidentnie ochroniony przez swojego anioła stróża, ponieważ nie odniósł żadnych obrażeń w potężnym trzęsieniu ziemi, jakie w lutym br. nawiedziło region południowej Turcji i północnej Syrii. Zginęło co najmniej 50 tys. osób, a ogromna liczba budynków została zniszczona. Wśród najbardziej dotkniętych obszarów znalazło się Aleppo, już wcześniej zniszczone przez wojnę domową w Syrii.

W dniu, gdy zatrzęsła się ziemia, samochód proboszcza był zaparkowany na ulicy. Został zmiażdżony przez ciężkie kawałki betonu, które spadły na niego z szóstego piętra. Niestety nadaje się już tylko do złomowania. Proboszcz stanął przed poważnym problemem, ponieważ jego praca duszpasterska i społeczna w parafii jest praktycznie niemożliwa bez pojazdu. Mobilność jest niezbędna dla księży i innych pracowników duszpasterskich z sąsiedniego ośrodka społecznego, ponieważ często muszą oni przewozić pomoc humanitarną lub transportować osoby starsze i niepełnosprawne.

POMÓŻ TERAZ

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Bliski Wschód”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Koszt taksówki jest zbyt wysoki, a poza tym taksówki są często zawodne. Na razie pożycza samochód od sióstr zakonnych, ale na dłuższą metę jest to również nieopłacalne, a zatem nie jest to skuteczne rozwiązanie. Dlatego zwrócił się do PKWP z pilnym apelem o pomoc. Nie możemy go zawieść, więc obiecaliśmy mu już 21 700 euro na zakup nowego samochodu, aby mógł kontynuować swoją pracę duszpasterską i pomagać biednym oraz potrzebującym, których w Aleppo jest aż nadto.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW