Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Tragiczne Święta

Ok. 30 osób poniosło śmierć w wyniku eksplozji bomby podłożonej pod katolicką świątynią w miejscowości Madalla niedaleko stolicy Nigerii.

Wybuch przerwał liturgię Bożego Narodzenia w bardzo zatłoczonym kościele św. Teresy. Nigeryjskie służby ratunkowe w Abudży przekazały mediom informacje o niewystarczającej liczbie karetek pogotowia do ewakuacji rannych. W miejscu tragedii zgromadziły się tłumy protestujących, co znacznie utrudnia prace służb bezpieczeństwa.

Kilka godzin po zamachu w stolicy także w innych miastach Nigerii doszło do eksplozji w pobliżu kościołów. Wybuchy bomb zanotowano w Gadace, Damaturu i Jos. Ponadto w tym ostatnim mieście uzbrojony napastnik ostrzelał przechodniów. Śmiertelnie zranił policjanta z posterunku pilnującego porządku w czasie świąt Bożego Narodzenia. W mieście Jos często dochodzi do starć islamsko-chrześcijańskich. Do niedzielnych zamachów przyznała się partyzantka ekstremistów islamskich z ugrupowania Boko Haram.

Krwawe zamachy w Nigerii potępił watykański rzecznik. Ks. Federico Lombardi nazwał je „przejawem okrucieństwa i ślepej, absurdalnej nienawiści, która nie szanuje życia ludzkiego”. Wyraził też nadzieję, że bezmyślna przemoc nie osłabi woli współistnienia i dialogu w Nigerii. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW