Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Ofensywa antychrześcijańskiego islamu

Sześciu chrześcijan zginęło 5 stycznia w strzelaninie w mieście Gombe w północno-wschodniej Nigerii. Ponad 10 osób odniosło obrażenia.

Napastnicy uzbrojeni w broń automatyczną zaatakowali wiernych modlących się w kaplicy należącej do lokalnej wspólnoty chrześcijańskiej.

Jedną z ofiar śmiertelnych jest żona pastora. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu, choć powszechnie przypuszcza się, że ten nowy akt terroru ma związek z afrykańskimi talibami. Tego dnia upłynęło ultimatum wydane przez islamskich terrorystów z ugrupowania Boko Haram, którzy zażądali czystki religijnej w północnej Nigerii i opuszczenia jej terytorium przez wyznawców Chrystusa.

W drugim zajściu z udziałem muzułmańskich terrorystów zginęli ojciec i syn. Zastrzelono ich w mieście Maiduguri w stanie Borno. Później nigeryjska policja poinformowała o zastrzeleniu podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. Jej zdaniem byli to partyzanci z Boko Haram. Odnaleziono ich, ponieważ na miejscu zbrodni zgubili telefony, co znacznie ułatwiło pracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

W czterech nigeryjskich stanach Borno, Niger, Plateau i Yobe obowiązuje stan wyjątkowy. Dekret prezydenta Nigerii zezwala na aresztowania podejrzanych o terroryzm bez przedstawiania im dowodów i nakazu zatrzymania. Natomiast strategia ekstremistów muzułmańskich opiera się na prowokowaniu chrześcijan i wywołaniu w Nigerii wojny religijnej. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW