Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nigeria: Antychrześcijańska przemoc

„Zrobimy wszystko, co możemy jako Kościół, aby promować przyjaźń i zrozumienie między nami a muzułmanami" - zapewnił katolicki arcybiskup Jos w Nigerii, Ignatius Kaigama.

Odniósł się on w ten sposób do nowej fali przemocy, jaka przetacza się przez stan Plateau w środkowej części kraju. W kolejnych starciach etniczno-religijnych zginęło od zakończenia islamskiego postu ramadanu kilkadziesiąt osób.

Abp Kaigama zauważył, że konflikt nie ma jedynie charakteru religijnego. W jego przekonaniu jest on zakorzeniony w głębszych problemach politycznych i społecznych, takich jak choćby kontrola żyznych pól uprawnych. „Bardzo wygodne dla rządzących jest twierdzenie jakoby źródłem całego kryzysu była religia, że walczą ze sobą chrześcijanie i muzułmanie - stwierdził nigeryjski duchowny. -Tymczasem istnieje dużo napięć. Wiele głęboko zakorzenionych przyczyn winno znaleźć właściwsze rozwiązania, a to nie zostało zrobione" - zauważył abp Kaigama. Dodał zarazem, że ma dobry kontakt ze zwierzchnikami muzułmańskimi, którzy potępiają szerzenie w ten sposób kultury śmierci i przemocy. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW