Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Najwięcej modlących się dzieci z Polski!

W tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” wzięło udział ponad 500.000 dzieci z całego świata. Najwięcej uczestników zarejestrowano w naszym kraju.

Milion dzeci modli się na różańcu

Inauguracja

Inauguracja 15-tej edycji kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu” miała miejsce w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

19 października, o godz. 9.00 zgromadziliśmy się wspólnie z dziećmi z przedszkola s. Misjonarek w Kościelisku.

Wspólną modlitwę poprowadził ks. Marcin Bieniasz SAC.

Słowa powitania skierowane do uczestników kampanii przez Malwinę i Wojciecha Wyszyńskich- koordynatorów kampanii:

"Duzi i mali – wszyscy jesteśmy dziećmi. Dziećmi czasu, który w tym roku zaskoczył nas wieloma trudnymi zdarzeniami. Dziećmi społeczeństwa pogrążonego w chaosie i niepokoju. Dziećmi Kościoła coraz trudniej utrzymującego jedność i wierność nauce Jezusa. A przede wszystkim jesteśmy dziećmi Pana Boga.

Każdy z nas inaczej przeżywa koronawirusową epidemię i wszyscy chcielibyśmy powrotu do normalności i stabilizacji w różnych dziedzinach życia.

Dziś staje przed nami Maryja, by pomóc swoim dzieciom w potrzebie. Ona chce z nami się spotkać. Chce nas posłuchać. Chce swoimi uczynić nasze radości i troski. Dlaczego tak robi? Bo jest Matką, bo kocha i rozumie swoje dzieci. Matka jest szczególnie wrażliwa na głos dziecka, a im ono jest młodsze, bezradne, tym ona szybciej reaguje na jego potrzeby.

Kampania MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU to wołanie dzieci na całym świecie do Maryi – Matki o czułym sercu - o jej interwencję i pomoc. Pomyślmy o tym, że każdy z nas może dołączyć dziś swój głos, by wspólnie prosić Matkę Jezusa i naszą Matkę o jedność i pokój dla świata, a szczególnie o ustanie epidemii.

Wzbudźmy wiarę w to, że Bóg przez Maryję okaże nam, naszym rodzinom i całemu światu swoją łaskę.

Dzisiejsza modlitwa różańcowa to tak niewiele – ale jeśli będziemy z wiarą i ufnością wołać o pomoc, Ona nas nie pozostawi samych, ochroni nas i wesprze, bo jest naszą najlepszą Mamą."

Podziękowania

W pierwszych słowach pragniemy serdecznie podziękować, wszystkim dorosłym, którzy przyczynili się do tego, by ta kampania modlitewna w tym roku przybrała taki wymiar. To właśnie ci dorośli zapisywali, rejestrowali i zgłaszali dzieci, całe przedszkola, klasy i szkoły do wspólnej modlitwy, udostępniali nasze posty w mediach społecznościowych, pisali w prasie, informowali w ogłoszeniach parafialnych, a nawet mówili w radio.

Dziękujemy wszystkim dorosłym: rodzicom, dziadkom, katechetom, nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom placówek oświatowych, księżom w parafiach, którzy umożliwili dzieciom uczestniczenie w modlitwie różańcowej w intencji pokoju na świecie, łącząc się duchowo z najmłodszymi z innych krajów.

Dziękujemy również dorosłym, którzy wsparli nasza kampanię w mediach:

Ogromne podziękowania kierujemy do J.E. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego za to, że błogosławi temu działu i wspiera już kolejny rok, a Archidiecezji Krakowskiej za wsparcie medialne.

Dziękujemy ks. Marianowi Mucha SAC - kustoszowi Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach za to, że mogliśmy uczynić to wyjątkowe miejsce, tak miłe naszemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, centrum tego wydarzenia i przeprowadzić transmisje on-line dostępną dla wszystkich łączących się w modlitwie różańcowej tego dnia.

Podziękowania kierujemy dla Naszego Dziennika za patronat medialny nad tym wydarzeniem, za informacje umieszczane w prasie, a Pani Małgorzacie Bochenek za artykuły i zaangażowanie. Nasz Dziennik przekazał dla naszej kampanii 500 różańców, które zostały poświęcone w Sanktuarium Matki Różańcowej w Fatimie w roku 100-lecie objawień fatimskich.

Dziękujemy Wydawnictwu Espe za wsparcie naszej kampanii i przekazanie na tej cel wartościowych publikacji.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim dzieciom: małym, większym, w domach, w przedszkolach, w szkołach, w parafiach, w zespołach szkół specjalnych i innych. To wasza modlitwa jest tak droga Matce Bożej, która zawsze wszystkie swoje dzieci rozumie, słucha i kocha.

Rekordowa ilość uczestników w edycji 2020

W tym roku odnotowaliśmy rekordową ilośc uczestników na świecie.

Licznik na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl wskazuje ponad 500.000 uczestników!

W Polsce

Polska znalazła się na 1. miejscu w klasyfikacji międzynarodowej tej akcji modlitewnej. Na kolejnych miejscach znalazł się Meksyk i Słowacja.

W Polsce w ramach kampanii zarejestrowano ponad 67.000 dzieci.

Ilość zgłoszonych placówek do kampanii przekroczyła 700.

Placówki, które zgłosiły największą ilośc uczestników:

  1. Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. Św. Dominika Savio w Zabrzu - 450 dzieci
  2. Szkoła Podstawowa nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie - 422 dzieci
  3. Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek - 420 dzieci
  4. Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Twardowskiego w Zabrzu - 400 dzieci

Uczestnicy modlili się w ponad 400 miastach w Polsce.

Fotorelacje

Otrzymywaliśmy fotorelacje z tego wydarzenia w placówkach edukacyjnych, domach i parafiach przez cały poprzedni tydzień.

Wszystkie nadesłane zdjęcia, filmy i wiadomości opublikowaliśmy w naszych fanpage’u na Facebooku: www.facebook.com/miliondzieci

Zbudowaliśmy dzięki wam pokaźny album z przepięknymi relacjami z kampanii. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Widzimy ogromne zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie tej kampanii we wszystkich tych miejscach, za co serdecznie dziękujemy.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej kampanii i wcześniejszych edycji do zapamiętania daty 18 października i wpisanie jej na stałe do kalendarze.

Zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej za rok: 18 października 2021 r., w poniedziałek.

Polub nasz fanpage: www.facebook.com/miliondzieci

Udostępnij innym naszą inicjatywę.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW