Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nagrody FENIKS przyznane

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych nagrodą FENIKS dla autorów, instytucji i mediów popularyzujących książkę religijną jest także ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W kategorii „Eseistyka” wyróżnienie otrzymała książka „Imigranci u bram. Kryzys uchodźcy i męczeństwo chrześcijan XXI w.” autorstwa ks. Pawła Stachnika i ks. prof. Waldemara Cisły. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk.

Z kolei w kategorii „Muzyka chrześcijańska – muzyka nowoczesna” nagrodzony został projekt „Decalogue – Dekalog. Dziesięć prostych słów”, którego współautorem jest również ks. prof. Waldemar Cisło.

Ponadto książka „Tragedia w Aleppo” z fotografiami Adama Bujaka otrzymała FENIKSA SPECJALNEGO!

Nagrody FENIKS przyznaje Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, organizator Targów Wydawców Katolickich, które co roku odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie. Jak czytamy na stronie organizatora, „w literaturze starochrześcijańskiej Feniks stał się symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa, który zwycięsko powstał z żaru cierpień i śmierci. Feniks zatem w odniesieniu do wydawnictw katolickich i Targów Wydawców Katolickich, które co roku odbywają się w oktawie Wielkanocy, ma przypominać wydawcom o ich misji i o celu, jakim ostatecznie jest Zmartwychwstały Chrystus, który „jeśli nie zmartwychwstał, daremne jest – jak pisze Apostoł Paweł – nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara”.

Wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że możemy być w tak zacnym gronie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW