Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Nabożeństwo pierwszych sobót dla dzieci

Razem z PKWP dzieci z całej Polski rozpoczynają nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. W Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej najmłodsi będą modlić się o pokój na Ukrainie. Wydarzenie wpisuje się w trwającą specjalną edycję kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Modlitwa miliona dzieci

W odpowiedzi na agresję Rosji przeciwko Ukrainie polska sekcja PKWP wyszła z inicjatywą, by zachęcić dzieci na całym świecie do modlitwy różańcowej. Kampania ma wymiar ogólnoświatowy. Poinformowane zostały o niej wszystkie krajowe biura Stowarzyszenia. Najmłodsi każdego dnia odmawiają dziesiątkę różańca, prosząc o pokój na Ukrainie. Modlitwa potrwa do końca Wielkiego Postu. Więcej: https://pkwp.org/newsy/dzieci_chwycily_za_rozaniec.

W akcję „Milion dzieci modli się na różańcu” wpisane jest orędzie z Fatimy. Malwina Wyszyńska, która koordynuje kampanię w Polsce, postanowiła zachęcić najmłodszych, by – obok różańca – podjęli też nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. „2 kwietnia zapraszamy dzieci i rodziców do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem” – mówi. Będzie to modlitwa przygotowana specjalnie dla najmłodszych. „O godz. 16:30 różaniec, o 16:50 15-minutowa medytacja dla dzieci, o 17:00 Msza św.” – tłumaczy.

Malwina Wyszyńska wskazuje, że „wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi przyniesie ogromne owoce”. „Ufamy, że również nawrócenie Rosji i pokój dla świata” – podkreśla. Do modlitwy zaproszone są – obok dzieci – całe rodziny, które – jak dodaje koordynator kampanii - „chcą wypełnić prośbę Matki Najświętszej przekazaną pastuszkom w Fatimie”.

Po Eucharystii dzieci będą miały szansę poznać historię Hiacynty, Łucji i Franciszka. „Odbędzie się projekcja filmu animowanego o objawieniach Matki Bożej w Fatimie” – mówi Malwina Wyszyńska. Dla tych, którzy w wydarzeniu wezmą udział online, link do filmu zostanie udostępniony na stronie: www.smbf.pl oraz na facebooku.

Jutrzejsze nabożeństwo odbędzie się w Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi, gdzie znajduje się figura Pani Fatimskiej, przekazana księżom pallotynom przez bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Modlitwa będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach. Najbliższa ma jednak wymiar szczególny, bo – co podkreśla Malwina Wyszyńska – odbywa się w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

„Pani Fatimska, która ocaliła życie Ojca Świętego, prosiła Franciszka, Hiacyntę i Łucję o rozpowszechnienie nabożeństwa wynagradzającego Jej Niepokalanemu Sercu odprawianego właśnie w pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Sanktuarium na Krzeptówkach łączy w sobie te wszystkie wydarzenia, będąc wotum wdzięczności za uratowane życie św. Jana Pawła II” – dodaje koordynator kampanii.

Materiały, które będą pomocne dla dzieci i rodziców chcących dołączyć do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, są dostępne po polsku i ukraińsku na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl. Najmłodsi znajdą tam adresowany do nich list, a także plakat i treść modlitwy o pokój. Dzieci z Polski – z materiałów przygotowanych w związku z kampanią – dowiedzą się, że w ubiegłym roku w trakcie modlitwy różańcowej towarzyszyli im ich rówieśnicy z Ukrainy. Za różaniec chwyciło 35 tys. dzieci z kraju, który dziś doświadcza tragedii wojny.

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW