Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Milion dzieci modlących się na różańcu może zmienić świat

W tegorocznej kampanii modlitewnej 18 października Matka Boża i święty Józef są przywoływani razem.

Milion dzieci modli się na różańcuZdj. ACN International / Kampania "Milion dzieci modli się na różańcu" 2019, parafia Sta Juana Francisca de María Juana, diecezja Rafaela, Argentyna.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) po raz kolejny zaprasza parafie, przedszkola, szkoły i rodziny do włączenia się w doroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu” dnia 18 października br. Jest to kampania modlitewna o pokój i jedność na całym świecie, która jak wyjaśnia międzynarodowy prezydent PKWP, kardynał Mauro Piacenza, zachęca jednocześnie dzieci i młodzież do szukania pomocy i wsparcia w trudnych chwilach u Boga.

W tym roku inicjatywa koncentruje się wokół osoby św. Józefa, cytując list apostolski „Patris corde” („Ojcowskim sercem”), napisany przez papieża Franciszka z okazji Roku Świętego Józefa w 150. rocznicę ogłoszenia go patronem Kościoła powszechnego (Rok Jubileuszowy zakończy się 8 grudnia br.). Tegoroczna kampania będzie zachęcać dzieci do modlitwy „przez ręce Maryi i pod opieką świętego Józefa”. Kardynał Piacenza przypomina, że św. Józef jako patron Kościoła powszechnego „jest dla nas wspaniałym przykładem tego, że Bóg może ze wszystkiego wyprowadzić dobro dzięki naszej modlitwie, wierności i posłuszeństwu Jego Słowu”.

Chociaż zakładano, że rok 2021 przyniesie koniec restrykcji związanych z koronawirusem, to jednak skutki tej choroby w wielu miejscach są nadal bardzo poważne. Zresztą kryzys ten nie jest jedynym zagrożeniem, przed którym stoi świat. „Głód, ubóstwo, korupcja, terroryzm, profanacja życia ludzkiego i niszczenie stworzenia, przenikają życie niezliczonych ludzi” - wyjaśnia kard. Piacenza. W tym kontekście podkreśla on znaczenie modlitwy, a zwłaszcza modlitwy dzieci, we wstawiennictwie o „Boże zbawienie dla świata”.

W ubiegłym roku kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” pobiła wszelkie rekordy, gromadząc dzieci ze 136 różnych krajów, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku, Armenii, Papui Nowej Gwinei, Nigerii i Demokratycznej Republiki Konga. Na samej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci.

Milion dzieci modli się na różańcu

Jak co roku na stronie kampanii można znaleźć darmowe materiały dla osób modlących się w parafiach, szkołach, grupach dziecięcych i rodzinach. Ten bezpłatny pakiet informacyjny zawiera instrukcje dotyczące odmawiania różańca, krótkie rozważania dla dzieci na temat poszczególnych tajemnic oraz Akt ofiarowania się dzieci Matce Bożej. W tym roku na plakatach obok Matki Bożej znajduje się święty Józef, a do wydrukowania jest też dodatkowa modlitwa do św. Józefa, którą każdego dnia odmawia papież Franciszek. Pakiety informacyjne do pobrania online wraz z kolorowankami są dostępne w 26 różnych językach. Wraz z wszystkimi innymi informacjami o kampanii można je znaleźć na stronie: modlitwamilionadzieci.pl

Inicjatywa modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu” została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Od tego czasu kampania szybko się rozprzestrzeniła i stała się znana na całym świecie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW