Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Liban: Pomoc w opiece nad 26 schorowanymi i starszymi siostrami zakonnymi

Całe swoje życie poświęciły służbie Bogu i bliźnim, a obecnie zdane są na opiekę innych ludzi.

LibanZdj. ACN International / Szczególną troską zgromadzenia jest opieka nad 26 starszymi i niedołężnymi zakonnicami, Liban.

Utrzymujący się w Libanie poważny kryzys gospodarczy i polityczny powoduje ogromne cierpienie mieszkańców. Według danych ONZ ponad 55% ludności żyje tam dziś w ubóstwie - prawie dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. W ciągu niespełna 12 miesięcy libańska waluta straciła ponad 80% wartości, a ceny podstawowych artykułów pierwszej potrzeby wzrosły w wielu przypadkach czterokrotnie.

Siostry zakonne ucierpiały nie mniej niż inni. Sytuację pogarsza jeszcze pandemia, która pozbawiła wiele wspólnot zakonnych ich dotychczasowych źródeł dochodu. Dotyczy to m.in. sióstr z melchickiego zakonu Sióstr Bazylianek św. Jana Chrzciciela (Melkite Catholic Sisters of Saint Basil of Saint John the Baptist).

Szczególną troską zgromadzenia jest opieka nad 26 starszymi i niedołężnymi zakonnicami, które całe swoje życie poświęciły służbie Bogu i bliźnim, a obecnie zdane są na opiekę innych ludzi. W trosce o ich potrzeby dom macierzysty Zgromadzenia, klasztor Matki Bożej Zwiastowania, został przekształcony w dom spokojnej starości, gdzie starsze siostry mogą otrzymać całodobową opiekę i wsparcie.

Koszty związane z opieką medyczną, urządzeniami wspomagającymi poruszanie się, takimi jak wózki inwalidzkie, specjalistyczne łóżka szpitalne i wiele innych rzeczy potrzebnych do opieki nad nimi, po prostu przekraczają możliwości zgromadzenia. Siostry zwróciły się więc do PKWP, wierząc w nasze wsparcie. Zaproponowaliśmy pomoc w wysokości 30 tys. euro.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW