Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kuwejt: zniszczcie wszystkie kościoły

Mufti Abdul Aziz bin Abdullah, najwyższy sunnicki duchowny Arabii Saudyjskiej w trakcie spotkania w Kuwejcie stwierdził, że półwysep arabski jest tradycyjnie islamskim regionem i dlatego „należy zniszczyć wszystkie kościoły".

Według duchownego, jest to zupełnie zwykły pogląd wynikający ze starej muzułmańskiej tradycji. Wypowiedź ta wpisuje się w niedawną dyskusję o prawnym zakazie budowy chrześcijańskich świątyń, z taką propozycją wystąpił niedawno jeden z saudyjskich parlamentarzystów.

Wypowiedź islamskiego hierarchy wywołała zdecydowany sprzeciw bliskowschodnich chrześcijan. Szczególnie silne manifestacje miały miejsce w Kairze i Bejrucie. Szokuje również fakt, iż wypowiedź ta miała miejsce w chwili, w której w Egipcie obchodzono uroczystości pogrzebowe koptyjskiego patriarchy Aleksandrii. „W zwykłym meczecie na końcu ulicy takie rzeczy zdarzają się cały czas ale wielki mufti kraju mówiący takie rzeczy - to po prostu szokujące" - komentuje mieszkaniec Bejrutu dla serwisu bikyamasr.com.

(bikyamasr.com/pch.24.pl)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW