Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kuba: alarmujące statystyki naruszeń wolności religijnej

Według raportu organizacji Światowej Solidarności Chrześcijan (CSW) w 2012 r. na Kubie doszło do aż 120 przypadków naruszenia prawa do wolności religijnej.

To duży skok w porównaniu do danych z poprzedniego roku, kiedy takich incydentów odnotowano cztery razy mniej, bo tylko 30. W statystykach nie zostały ujęte zatrzymania i aresztowania katolików na czas wizyty Benedykta XVI na wyspie, a szacuje się, że było ich ponad 200. Najwięcej naruszeń dotyczy wiernych i organizacji Kościoła katolickiego. Wśród innych poszkodowanych są baptyści, metodyści, zielonoświątkowcy i inni protestanci.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni gwałtownym wzrostem ograniczeń wolności religijnej na Kubie w minionym roku - komentuje Mervyn Thomas, szef organizacji CSW. - Pomimo obietnic koncesji dla niektórych grup religijnych tydzień po tygodniu rząd nadal łamie najbardziej podstawowe prawa, jak wolność uczestnictwa w nabożeństwach i przynależności do wspólnot religijnych".

Przytoczone dane budzą szczególne obawy. Wcale bowiem nie potwierdzają medialnych doniesień o polepszeniu stosunków państwa z Kościołem katolickim i optymistycznych relacji o przyjęciu Papieża na Kubie.

Radio Watykańskie

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW