Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kropla dobra drąży skałę. Sukces akcji!

Dary ze zbiórki zorganizowanej przez poznańskie biuro PKWP są już na Ukrainie! W Wasilkowie pilnej pomocy potrzebowali uchodźcy wewnętrzni, którzy uciekli z terenów okupowanych.

Kropla dobra drąży skałę. Sukces akcji

Pomoc Kościołowi w Potrzebie, jeszcze przed rosyjską agresją, wsparła finansowo budowę Domu św. Józefa w Wasilkowie. Wstępne plany wskazywały, że zamieszkają tam samotne mamy z dziećmi. Napaść wywróciła wszystko do góry nogami. Do nowych pomieszczeń wprowadziło się 27 osób, dzieci i dorosłych, uchodźców wewnętrznych m.in. z Donbasu i Zaporoża.

By zapewnić mieszkańcom domu odpowiednie warunki, potrzeba było artykułów sanitarnych, narzędzi, odzieży i żywności długoterminowej. Do poznańskiego biura PKWP dotarła prośba o pomoc. To wszystko udało się zebrać, a na nasz apel odpowiedziało pięć wielkopolskich instytucji i firm.

Walerij Bilakowskij, kierownik Domu Św. Józefa w Wasilkowie, przekazał nam informację o sukcesie inicjatywy. „Transport na terenie Ukrainy dotarł do nas dzięki zaangażowaniu Caritas, a szczególnie jej dyrektora bp. Edwarda Kawy. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc, skierowany za pośrednictwem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Modlimy się za Was i mamy nadzieję zobaczyć się w spokojniejszym czasie” – podkreślił.

Kropla dobra drąży skałę. Sukces akcji

Przypominamy, że na liście naszych Darczyńców, którzy wsparli Wasilków są:

  • Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju „Vinea”
  • Stowarzyszenie Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI
  • Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie
  • Wspólnota parafialna Św. Moniki w Poznaniu, z proboszczem ks. Szczepanem Łakomym
  • Firma transportowa Pol-Buss Sp. z o.o., która zapewniła nieodpłatny przewóz darów z Poznania do centrum logistycznego w Leżajsku

Akcja wpisuje się w szerokie działania Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które solidaryzuje się z Ukrainą od początku rosyjskiej napaści. Nasze biuro we Wrocławiu, zlokalizowane na Dworcu Głównym PKP, przyjmowało tysiące uchodźców uciekających przed bombami. Do biura w Krakowie potrzebujący zgłaszali się m.in. po ubrania, a także otrzymywali za każdym razem bezpłatnie kawę i herbatę.

Pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” poświęciliśmy Ukrainie ubiegłoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW