Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Koloseum zapłonie na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami

Koloseum24 lutego 2018 o godz. 18:00 w Rzymie będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Antyczne Koloseum, miejsce krwawych prześladowań Kościoła w Cesarstwie Rzymskim, zostanie podświetlone na czerwono, symbolicznie nawiązując do współczesnego męczeństwa naszych braci i sióstr, oddających życie dla imienia Jezusa Chrystusa.

Równolegle dwa kościoły na Bliskim Wschodzie – chaldejski kościół św. Pawła w Mosulu (Irak) i maronicka katedra św. Eliasza w Aleppo (Syria) – zostaną również iluminowane na czerwono.

Organizatorem tego gestu solidarności jest Sekcja Włoska (ACN Italy) Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

KoloseumJej dyrektor, Alessandro Monteduro, powiedział, że czerwone światło na Koloseum ma symbolizować dwie konkretne osoby, doświadczające obecnie głębokiego prześladowania – Asię Bibi, skazaną na śmierć na podstawie okrutnego Prawa o Bluźnierstwie, pakistańską chrześcijankę, oraz Rebekę z Afryki Środkowej, która została porwana przez Boko Haram z dwojgiem dzieci i trzecim, którego oczekiwała. Zanim ją uwolniono, dżihadyści zabili jedno z jej dzieci i doprowadzili do śmierci dziecka, które nosiła pod sercem. Mimo tych dramatycznych przeżyć zdecydowała „nie żywić nienawiści do swoich oprawców”.

W prezentacji tego wydarzenia wziął również udział JE Louis Raphaël I Sako – Chaldejski Katolicki Patriarcha Babilonu i głowa Kościoła Chaldejskiego w Iraku.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW