Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Kampania „Milion dzieci…” – ruszyły zapisy!

Rola aniołów w życiu chrześcijanina w centrum tegorocznej kampanii modlitewnej.

Plakat

– Różaniec jest niezwykle ceniony przez Boga, a odmawianie go jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ Matka Boża prosiła o to w objawieniach, które zostały zatwierdzone przez Kościół; po drugie, ponieważ jest częścią doświadczenia Kościoła i wielu jego świętych, potwierdzonego przez Magisterium i zgodnego z naszą chrześcijańską wiarą – mówi kardynał Mauro Piacenza, prezydent PKWP. Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) zaprasza wszystkie parafie, przedszkola, szkoły i rodziny do wzięcia udziału w kolejnej edycji kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”, która odbędzie się jak zawsze 18 października.

W poniedziałek 18 września ruszyły zapisy – zarejestruj swoją grupę!

W 2022 r. w akcję włączyło się blisko 250 tys. małych Polaków, którzy razem z dziećmi ze 140 krajów świata modlili się o pokój i jedność – łącznie co najmniej 840 tys. osób, najwięcej w naszej ojczyźnie! Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Czy będzie nas milion? To zależy od Was! Zarejestruj swoją grupę: www.modlitwamilionadzieci.pl

Milion dzieci modli się na różańcu

W tegorocznej kampanii proponujemy dzieciom refleksję nad biblijnym fragmentem, w którym św. Józef zostaje ostrzeżony przez anioła we śnie, aby natychmiast wyruszył do Egiptu. Dzięki pomocy Bożego posłańca Józef był w stanie ochronić życie Dzieciątka Jezus. – Jest rzeczą konieczną, aby nasz świat odzyskał świadomość istnienia aniołów stróżów, do których możemy zwrócić się o pomoc, abyśmy mogli wyraźnie rozpoznać i rozróżnić wiele różnych wyzwań naszych czasów. Czy nie powinniśmy zacząć uczyć nasze dzieci modlitwy do anioła stróża, która była podstawą życia Kościoła przez wiele stuleci? – pyta kardynał, zachęcając do przyłączenia się do akcji.

W obliczu wojen, przemocy i skrajnego ubóstwa w krajach takich jak Ukraina, Nigeria, Myanmar i Pakistan, a także w regionach Bliskiego Wschodu i Sahelu w Afryce, PKWP pragnie w szczególny sposób powierzyć Bogu, poprzez potężne wstawiennictwo Jego Matki, wszystkie te miejsca i ludzi, którzy nie mogą żyć w pokoju.

W poprzednich kampaniach grupy z różnych krajów bardzo pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Do udziału zachęcał także papież Franciszek: – 18 października, organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje kampanię <Milion dzieci modli się na różańcu> w intencji pokoju. Dziękuję wszystkim dzieciom, które biorą w niej udział! Dołączmy do nich i powierzmy wstawiennictwu Matki Bożej męczenników z Ukrainy i innych ludzi, którzy cierpią z powodu wojny i wszelkich form przemocy i ubóstwa – mówił Ojciec Święty po modlitwie Anioł Pański, dwa dni przed wydarzeniem.

Pobierz bezpłatne materiały!

Darmowe materiały pomocne w przygotowaniu i przeprowadzeniu modlitwy w parafiach, szkołach, grupach lub rodzinach można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.modlitwamilionadzieci.pl Pakiet zawiera plakat, wskazówki dotyczące modlitwy różańcowej, rozważania dla dzieci na temat tajemnic różańcowych oraz modlitwę poświęcenia dzieci Matce Bożej. Pakiet jest dostępny w jedenastu językach i zawiera obrazki do kolorowania oraz komiks.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW