Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Irak: Prześladowania chrześcijan poszerzają swój zasięg

Na niepokojący fakt zwraca uwagę dziennikarka Radia Watykańskiego, red. Beata Zajączkowska, która pisze o narastającej fali prześladowań w Iraku.

Dotychczas chrześcijanie w Autonomii Kurdystystanu czuli się w miarę bezpiecznie. Niestety w ostatnim czasie nasiliły się ataki na wyznawców Chystusa także w tym regionie.

Wzrost islamskiego ekstremizmu w Iraku to jeden z owoców arabskiej wiosny ludów. Wskazują na to iraccy chrześcijanie, którzy coraz częściej padają ofiarą fundamentalistów. Ostatnie ataki miały miejsce aż w trzech miastach Kurdystanu.

Po piątkowych modlitwach w meczetach, podjudzeni przemowami swych imamów muzułmanie zaczęli atakować sklepy i domy chrześcijan najpierw w Zacho, a następnie w Sumail i Shiuz.

Policja zareagowała z kilkugodzinnym opóźnieniem. Napastnicy wzywali do świętej wojny z chrześcijaństwem i wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem wyznawców Chrystusa. Z dymem poszło wiele sklepów, inne zostały ograbione. Po zajściach w lęku żyje kilkaset chrześcijańskich rodzin. W obawie przed rozlaniem się fali przemocy na cały Irak policja podjęła kroki, by chronić kościoły i miejsca kultu m.in. w Mosulu, Bagdadzie i Kirkuku. (Beata Zajączkowska/RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW