Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indonezja: Terroryści przygotowani na Święta

Nadzwyczajne środki ostrożności towarzyszą wyznawcom Chrystusa w Indonezji. Siły bezpieczeństwa zmobilizowały w stolicy ponad 20 tys. funkcjonariuszy, by zapewnić ochronę chrześcijanom uczestniczącym w liturgiach Wielkiego Tygodnia.

Wczoraj na przedmieściach Dżakarty policja odkryła materiały wybuchowe o olbrzymiej sile rażenia ukryte pod gazociągiem przebiegającym obok chrześcijańskiego kościoła. W pułapce znaleziono dziewięć bomb oraz skrzynki z łatwopalnymi chemikaliami, które przygotowano do zdalnego odpalenia przez telefon komórkowy. Zamachowcy chcieli dokonać masakry w czasie trwania nabożeństwa, które zamierzali przy okazji uczynić makabrycznym spektaklem, montując wokół kamery.

Celem islamskich terrorystów był okazały kościół z ponad 3 tysiącami miejsc siedzących. Indonezyjska policja aresztowała 19 podejrzanych, z których sześciu to już karani muzułmańscy ekstremiści. W ubiegłym miesiącu ta sama grupa rozesłała listy-bomby z pogróżkami skierowanymi do zbyt liberalnych ich zdaniem muzułmanów oraz do byłego szefa antyterrorystów. W wyniku eksplozji kilkanaście osób odniosło obrażenia. Placówki dyplomatyczne w Indonezji apelują do swych obywateli o ostrożność w czasie najbliższych dni i unikanie tłumów lub demonstracji. (RV)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW