Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Indonezja: Islamiści mówią chrześcijanom, że kościół nie ma prawa do istnienia.

Islamscy fanatycy należący do Frontu Obrony Islamu demonstrowali przeciwko odnowieniu pozwolenia na budowę kościoła.

23 września bieżącego roku w Makassar tłumy islamskich fundamentalistów i okolicznych mieszkańców protestowało przed protestanckim zborem, do którego uczęszczają na nabożeństwa protestanci i katolicy należący do mniejszości etnicznej Toraja. Islamscy fanatycy należący do Frontu Obrony Islamu demonstrowali przeciwko odnowieniu pozwolenia na budowę, które otrzymali chrześcijanie. Muzułmanie powiedzieli, że ten protest wywołały skargi miejscowej ludności, która oskarża kościół o brak właściwych dokumentów, które pozwalają na odnowę pozwolenia na istnienie kościoła. „Obecność kościoła na tym obszarze nie ma pozwolenia od większości muzułmanów, którzy tu mieszkają. Mieszkańcy powiedzieli, że nigdy nie wydali pozwolenia na odnowienie istnienia kościoła” - powiedział rzecznik prasowy Frontu Obrony Islamu, Aramna Rahman. Jednak wielebny Daur Sanpe Rurun odpowiedział, że władze prowincji Makassar wydały odpowiednie dokumenty na istnienie kościoła. „ Nie martwcie się się o pozwolenia i dokumenty, ponieważ kiedy wylaliśmy fundamenty pod budowę kościoła, to burmistrz Makassar osobiście odwiedził plac budowy i uznał budowę kościoła” - powiedział duchowny.

Hamzah Hamid, miejscowy polityk, skrytykował miejscowych radykalnych muzułmanów za wywoływanie tego incydentu, twierdząc, że Front Obrony Islamu nie ma prawa do organizowania demonstracji przeciwko budowie kościoła. „Ich działania są oszpeceniem dobrej reputacji Islamu” - powiedział polityk.

To już drugi incydent dotyczący chrześcijan należących do grupy etnicznej Toraja. 12 września bieżącego roku nieznani sprawcy zamordowali katolickiego nauczyciela i katechetę w Puncak Jaya. 7 września bieżącego roku w Południowej Sulawesi, w Centralnej Jawie, islamscy fanatycy przerwali mszę świętą w parafii w Surakarta.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://www.asianews.it/news-en/Islamic-radicals-in-Makassar-tell-Protestant-church-it-does-not-have-the-right-to-a-building-permit-38666.html

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW